У Кропивницькому попрощалися з військовими Володимиром Жмаком, Дмитром Свистуновим та Володимиром Лємзяковим

У Кропивницькому попрощалися з військовими Володимиром Жмаком, Дмитром Свистуновим та Володимиром Лємзяковим

На Алеї слави Далекосхідного кладовища у Кропивницькому попрощалися із 41-річним солдатом Володимиром Жмаком, 39-річним молодшим лейтенантом Дмитром Свистуновим та 39-річним штаб-сержантом Володимиром Лємзяковим.

Панахиду за загиблими відслужив архієпископ Кропивницький і Голованівський Православної церкви України Марк.

З військовими Володимиром Жмаком, Дмитром Свистуновим та Володимиром Лємзяковим попрощалися 27 лютого 2024 року
З військовими Володимиром Жмаком, Дмитром Свистуновим та Володимиром Лємзяковим попрощалися 27 лютого 2024 року. Фото: Суспільне Кропивницький

Володимир Жмак

Боєць народився 2 вересня 1982 року в селищі Ногайське на Херсонщині. Навчався у Привільненській загальноосвітній школі, 2001 року закінчив Мелітопольську агротехнічну академію за спеціальністю "інженер-механік". Працював у сільському господарстві.

З 2015 року Володимир Жмак служив за контрактом у лавах Збройних сил України
Володимир Жмак служив за контрактом у лавах ЗСУ з 2015 року. Фото: Суспільне Кропивницький

З 2015 року служив за контрактом у лавах Збройних сил України, брав участь в Антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей, розповів Суспільному побратим солдата з позивним "Німець".

"Служили ми в піхоті. Частина славнозвісна 57-ма. Напрямок – Луганськ. Боронили Новотошківку, Тошківку, Лисичанськ, Сєвєродонецьк. Потім – Херсонщина, Бахмут".

З Володимиром, сказав, познайомився на початку повномасштабного російського вторгнення. З минулого року той перебував на лікуванні у Кропивницькому. Помер 20 лютого внаслідок хвороби. У військового залишились дружина, доньки, батьки та брати.

Дмитро Свистунов

Боєць народився 4 березня 1984 у Магадані. Того ж року родина переїхала до Кропивницького. Навчався Дмитро у загальноосвітній школі №18 Кіровоградському інституті комерції. Працював у Державній податковій інспекції міста, місцевій філії всеукраїнської мережі та будівельній компанії. Зі слів тітки загиблого Ірини Чередніченко, був фінансистом.

"Його мобілізували у січні 2023 року. Він служив у морській піхоті в Авдіївці. Далі його перевели у механізовану бригаду на Куп’янський напрямок".
Дмитра Свистунова мобілізували у січні 2023 року
Дмитра Свистунова мобілізували у січні 2023 року. Фото: Суспільне Кропивницький

Після мобілізації Дмитро навчався у Великій Британії та в Національній академії Сухопутних військ, де здобув кваліфікацію офіцера тактичного рівня. З березня 2023 року служив на посаді командира бойової машини, командира відділення бригади морської піхоти, а у січні 2024 року призначений командиром механізованого взводу. Брав участь в бойових діях на Донецькому та Харківському напрямках. Зі слів тітки, загинув 14 лютого біля села Орлянка Харківської області, 19 днів не доживши до свого 40-річчя. У нього залишились батьки й донька.

Володимир Лємзяков

Боєць народився 6 листопада 1984 року в селищі Троїцьке на Луганщині. Навчався у тамтешній районній гімназії, закінчив Луганський технікум транспортного будівництва, здобувши кваліфікацію "соціальний працівник". Пройшов строкову військову службу, а з лютого 2007 року служив за контрактом. З 2014 року брав участь в Антитерористичній операції та Операції Об’єднаних Сил на території Луганської області, з грудня 2023 року служив на посаді інспектора прикордонної служби, розповів брат загиблого Єгор Лємзяков. З його слів, Володимир загинув 17 січня біля селища Курдюмівка на Донеччині, у бійця залишились дружина, донька, брати й бабуся.

Володимир Лємзяков загиблий кроп
Володимир Лємзяков служив у прикордонній службі. Фото: Суспільне Кропивницький

На початок