Відбувають покарання чи займаються шахрайством: чи можуть в'язні Кіровоградщини користуватися телефонами

Відбувають покарання чи займаються шахрайством: чи можуть в'язні Кіровоградщини користуватися телефонами

Відбувають покарання чи займаються шахрайством: чи можуть в'язні Кіровоградщини користуватися телефонами
. Ілюстративне фото: Unsplash

У грудні поліція Кіровоградської області викрила групу чоловіків, які діяли за шахрайською схемою "Ваш родич у біді". До її складу, крім жителів іншого регіону, входили ув'язнені, які відбувають покарання у виправній установі. Вони телефонували людям, представлялися їхніми знайомими або родичами та розповідали історію про необхідність грошей на лікування. Суспільне дізнавалось, чи мають право засудженні користуватися інтернетом та мобільним телефоном.

Кропивничанин Юрій Іванов (ім'я та прізвище з етичних міркувань змінили) третій рік відбуває покарання в колоній на Вінниччині. Сказав, що телефоном користується за графіком – по 15 хвилин в обід та ввечері перед сном. Спілкується з рідними та друзями. Щомісяця рахунок чоловікові оплачують родичі.

Засуджені, які відбувають покарання у виправних колоніях, мають право користуватися телефоном та інтернетом. Ці послуги у місцях позбавлення волі є платними. Таку інформацію на запит Суспільному надав Сергій Гречанюк – начальник департаменту з питань виконання покарань мін'юсту.

Право на телефонні розмови засудженим надається без обмеження їх кількості під контролем адміністрації у вільний час від роботи, приймання їжі та сну.

Інтернетом засуджені користуються під наглядом адміністрації. Для цього їм сформували перелік сайтів, на які можна заходити. Послуга оплачується за гроші засуджених або через їх внесення на електронний гаманець.

Для відправлення онлайн-повідомлень в'язням дозволяють використовувати планшет. Послуга доступу до Інтернету, користування засобами IP-телефонії Це технологія забезпечення голосового зв'язку, яка для передачі інформації використовує не традиційну телефонну мережу і аналоговий формат, а Інтернет та цифрові дані. та використання відеозв’язку через Інтернет надається засудженим у приміщенні інтернет-класу.

Мають право на користування телефоном та інтернетом і підозрювані, яких взяли під варту. Такі платні послуги надають у поліпшених камерах слідчих ізоляторів. Водночас обвинуваченим можуть відмовити в них, у разі відсутності дозволу слідчого судді або суду, які здійснюють кримінальне провадження. Також це може бути пов'язано з відсутністю технічної можливості у СІЗО змонтувати та експлуатувати обладнання для під'єднання до Інтернету та телефонного зв’язку.

На початок