У місті Олександрія Кіровоградської області відкрили виставку ялинкових прикрас у стилі ретро. Її можна переглянути в музейному відділі "Будинок Дмитра Чижевського". На виставці демонструють 227 іграшок. Найстаріша має 80 років.
Цими іграшками прикрашали упродовж 20 століття новорічні ялинки. З-поміж них — різноколірні кулі, бурульки, овочі, грибки, тварини, казкові герої, годинник, літак. Усі вони — з приватних колекцій, а саме, з родини завідувачки відділу Тетяни Шуткіної. Також частину іграшок передав для виставки місцевий антиквар. Найстаріша іграшка на виставці приблизно 1944 року.
"Це така пласка прикраса, ніби трохи стиснена куля, з синім ободком і сніжинкою посередині, — розповіла Тетяна Шуткіна. — Ще є шишка срібного кольору. Вона завдовжки 25 сантиметрів і не висить на ялинці. Ми її просто поклали збоку. Цю іграшку також зробили відразу після Другої світової війни, у 1946 році. Обидві ці прикраси нашій родині подарувала бабуся. Також на виставці є картонні прапорці, на яких зображені казкові герої. Раніше ними прикрашали ялинки. Їм понад 60 років. Приблизно такого ж віку і літачок. Він має дуже цікавий вигляд. Є ляльки з пап'є-маше. Вони пізніших років. Загалом іграшки цього періоду дуже цікаві. Сучасні люди їх або не знають, або не пам’ятають".

Ліворуч — найстаріша прикраса виставки. Вона приблизно 1944 року. Праворуч — шишка 1946 року. Фото: Тетяна Шуткіна

Прапорці також вішали на ялинку. Вони приблизно 1961 року. Літачок — 1963 року. Фото: Тетяна Шуткіна

Ляльки з пап'є-маше й скляні іграшки різних форм належать до пізніших десятиліть (70-х, 80-х і 90-х). Фото: Тетяна Шуткіна
Частину іграшок почепили на ялинку. Решту розклали на двох великих столах. Виставка ретро-іграшок працюватиме до 5 січня. Але в музеї не виключають, що її продовжать.
Музейний відділ працює з понеділка до п’ятниці з 9:00 до 16:00. Субота й неділя — вихідні.
Читати ще