Юридична допомога військовим та переселенцям. Де у Кропивницькому отримати послуги адвоката безплатно

Юридична допомога військовим та переселенцям. Де у Кропивницькому отримати послуги адвоката безплатно

Юридична допомога військовим та переселенцям. Де у Кропивницькому отримати послуги адвоката безплатно
. Фото ілюстративне: unsplash

Розв'язувати юридичне питання можна самому, але з адвокатом це буде зробити легше та швидше, вважає адвокат із військовою спеціалізацією Роман Холоденко. Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну адвокати у Кіровоградській області надають безплатну допомогу переселенцям та військовим. Куди звертатись?

Юридична допомога переселенцям

Адвокатка Тетяна Куценко сама переїхала у Кропивницький з Херсона. Вона працює в громадській організації "Десяте квітня".

З нещодавно позитивно вирішених питань розповіла про допомогу з отримання статусу внутрішньопереміщеної особи дитині, яка нещодавно народилась у Кропивницькому. Її батько — переселенець з Донецької області, мати – місцева. "Якщо хоч один з батьків має такий статус, дитина також має на нього право. Хоча в місцевих органах соцзахисту парі в цьому відмовили. Ми допомогли довести, що батько зареєстрований на території, де ведуться бойові дії, й дитина отримала такий статус та відповідні виплати".

Також розповіла, звернувся чоловік з Маріуполя, який під час бомбардування втратив батьків. Не було органу, документу, який би засвідчив факт смерті, а значить чоловік не міг отримати довідку про їх смерть. "Найкращим способом доведення цього факту є свідчення двох свідків. Ми звернулись до суду, і чоловік отримав цю довідку".

Контакти: у Кропивницькому (вулиця Можайського, 43, 3-й поверх, 0668468352, 0680905766), Олександрії (площа Соборна, 10, 0961657001) та Світловодську (вул. Героїв України, 18).

Юридична допомога військовим

Найчастіше військові звертаються з такими запитами: стягнення бойових виплат, стягнення додаткової грошової винагороди за період стаціонарного лікування, пов’язаного з травмами, каліцтвом чи контузією, звільнення з військової служби, закриття кримінальних проваджень, пов'язаних з самовільним залишенням частини, призначенням пенсії, поновлення втрачених документів.

"Військові часто не можуть просто надати рапорт з будь-якого питання, їх відмовляються приймати, – розповідає адвокат Мобільної волонтерської групи Роман Холоденко. Оскаржуємо рішення віськово-лікарської комісії. Приходять і військові, і жінки з дітьми, всім намагаємось допомогти".

Контакти: "Мобільна волонтерська група" – місто Кропивницький, вулиця Куроп'ятникова, 25, 0951329799. "Центр-Ветеран" – місто Кропивницький, вулиця Віктора Чміленка, 53А, 0661305249.

Місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Переселенці та військові можуть отримати інформацію, консультацію чи роз’яснення з правових питань, допомогу у складанні заяв, скарг, документів для звернення до суду, представництво інтересів у судах, органах місцевого самоврядування.

На початок