Гроші за "лайки" та репости. У кіберполіції Кіровоградщини розповіли про нову схему шахрайства

Гроші за "лайки" та репости. У кіберполіції Кіровоградщини розповіли про нову схему шахрайства

Гроші за "лайки" та репости. У кіберполіції Кіровоградщини розповіли про нову схему шахрайства
Новий вид шахрайства у Кіровоградській області - гроші за вподобайки та репости. Фото ілюстративне: unsplash

Невідомі пропонують жителям Кіровоградської області заробити на перегляді відеороликів, перераховують невелику суму грошей за роботу, і таким чином отримують доступ до банківської картки. Це нова схема інтернет-шахрайства.

За інформацією начальника відділу протидії кіберзлочинам в регіоні Дмитра Калашникова, невідомі обіцяють платити за перегляд і реакцію на відео в популярних соціальних мережах.

"Відповідні повідомлення розповсюджують у популярних месенджерах. Потрібно нібито лише перейти за надісланими посиланнями та ставити вподобайки до відео в "TikTok" або ж відгуки у "Google-картах". За виконані завдання можуть заплатити від 100 до 500 гривень, щоб увійти в довіру. Так вони збирають персональні дані, зокрема інформацію про банківську карту".

Далі, зі слів Дмитра Калашникова, "виконавцю" пропонують приєднатися до "робочої групи" з можливістю більшого заробітку, дають завдання придбати товари чи послуги, визначені адміністратором групи.

"На початку це невелика сума. Є шанс отримати виплату на картку після першого разу – так шахраї ще більше "втираються" в довіру".

Наступний крок – пропозиція купити товар, якого не існує, за завищеною ціною.

"При цьому надають фішингові Вид інтернет-шахрайства, під час якого зловмисники намагаються отримати конфіденційну інформацію про користувачів, дані банківських карток, логіни, паролі.посилання на шахрайські онлайн-магазини, де треба ввести конфіденційну платіжну інформацію. Так вони отримують доступ до рахунків та привласнюють заощадження".

Що робити, щоб вас не ошукали шахраї під час пошуку роботи

  • надавати перевагу вакансіям з офіційним працевлаштуванням;
  • не довіряти пропозиціям незнайомців отримати гроші задарма;
  • не здійснювати перекази на невідомі рахунки;
  • не повідомляти конфіденційної інформації стороннім;
  • не вводите конфіденційні дані на підозрілих сайтах;
  • не переходити за сумнівними гіперпосиланнями.

Якщо ж інформація про банківську карту стала відома стороннім людям, слід звернутись до банку та заблокувати картку, а у разі виявлення фактів шахрайства повідомити поліцейським.

На початок