На Кіровоградщини в грудні розпочнуться ялинкові ярмарки

На Кіровоградщини в грудні розпочнуться ялинкові ярмарки

Ялини та сосни кроп.
Ялини та сосни, які продавали на Кіровоградщині торік. Ілюстративне фото: Суспільне Кропивницький

На Кіровоградщині у філіях Центрального лісового офісу (Голованівський, Долинський, Оникіївський та Чорноліський) в грудні розпочнуться ялинкові ярмарки. Лісівники Черкащини, Вінниччини та Кіровоградщини виростили 33 тисячі дерев.

Про це Суспільному розповіла фахівчиня зі зв’язків із громадськістю та пресою Центрального лісового офісу Тетяна Будько. За її інформацією, лісівники підготували на продаж сосни звичайну та кримську, ялини звичайну та канадську від одного до трьох метрів. Вартість дерева залежатиме від його висоти, породи та якості.

"Крім того, в наявності є ялинки в горщиках, які весною можна висадити на подвірʼї. Усі дерева вирощують на спеціальних плантаціях, де за ними доглядають та охороняють лісівники. Також новорічні ялинки та сосни заготовляють під час рубок формування та оздоровлення лісів, тож жодної шкоди для екосистеми нема – лише користь".

Тетяна Будько сказала, що наразі ціни на новорічні ялини та сосни ще не затвердили.

Торік Лісівники Кіровоградської області виростили для продажу 27 500 сосен і півтори тисячі ялин. Ціна на сосну кримську складала від 150 до 800 гривень, в залежності від її висоти. Ялина звичайна коштувала від 145 до 650 гривень.

На початок