Перейти до основного змісту
Переносити церемонію прощання з військовими в центр Кропивницького не будуть — заступник міського голови

Переносити церемонію прощання з військовими в центр Кропивницького не будуть — заступник міського голови

Переносити церемонію прощання з військовими в центр Кропивницького не будуть — заступник міського голови
Прощання на Далекосхідному кладовищі з Олександром Котельниковим, 5 жовтня 2023 року. Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому церемонію прощання з військовими не будуть переносити з Далекосхідного кладовища у центр міста. За бажанням, родина може змінити місце проведення панахиди. Зокрема, перенести її на території храмів Святого Володимира Великого або Успіння Пресвятої Богородиці чи до місця проживання.

Про це сказав заступник міського голови Олександр Мосін. З його слів, нині у Кропивницькому військовослужбовців ховають на Алеї Слави Далекосхідного кладовища, де є майданчик для прощальної церемонії. Крім церковної, запроваджено проведення громадської панахиди. Є ведуча, яка надає інформацію про загиблих, оголошує хвилину мовчання, є можливість публічного виступу для рідних та близьких, використовують апаратуру, яка підсилює звук.

У разі необхідності встановлюють намети для захисту від сонця, дощу чи снігу. Є стільці й вода. Під час церемонії прощання і поховання чергує бригада швидкої медичної допомоги, патрульна поліція перекриває рух. Під час поховання приспускають прапори на флагштоках перед приміщенням міської ради.

"Думки щодо організації церемонії прощання у центральній частині міста не однозначні. Не підтримали цю пропозицію представники військкомату, правоохоронні органи. Пов’язано це із забезпеченням, в першу чергу, безпеки громадян. Не підтримав пропозицію і керуючий єпархією ПЦУ архієпископ Марк. До думки рідних загиблих так само прислухалися. Тут потрібно враховувати, що час, коли місто прощається із захисниками, це не тільки зона відповідальності для влади, а й питання рівня громадянської свідомості для кожного. Зупиніться під час хвилини мовчання, віддайте шану загиблим на похованні".

Зі слів Олександра Мосіна, в обласному центрі розробили проєкти реконструкції Алей почесних поховань на Рівнянському та Далекосхідному кладовищах. На Рівнянському кладовищі роботи практично завершують. Після обговорень із родинами загиблих бійців вигляду памʼятників, розпочнуть реконструкцію на Далекосхідному кладовищі.

Для уникнення вандалізму на могилах воїнів, на цвинтарях встановлять камери відеоспостереження та забезпечать їх охорону.

Що відомо про петицію щодо зміни процедури прощання із загиблими у Кропивницькому

Петицію про зміну процедури прощання з загиблими військовослужбовцями 23 травня цього року зареєструвала кропивничанка Зоя Лебідь.

На 1 липня вона зібрала 470 підписів з необхідних 450.

4 липня у Кропивницькій міськраді відбулася зустріч з ініціативною групою щодо зміни процедури прощання із загиблими на російсько-українській війні. Під час розгляду пропозицій виникла дискусія з приводу визначення місця для прощання, тому пропозиції відправили на доопрацювання.

Зі слів Зої Лебідь, після 4 липня представники влади зустріч з нею більше не ініціювали. Міська рада виконала частину пунктів, викладених у петиції. Однак переносити церемонію прощання з бійцями у центральну частину Кропивницького відмовляється.

Топ дня
Вибір редакції
На початок