У Кропивницькому суд відхилив клопотання слідчого та прокурора про обрання запобіжного заходу керівниці міського управління освіти Ларисі Костенко. Вона разом з підлеглою підозрюється у зловживанні владою під час закупівлі електроенергії у грудні 2021 року. Збитки, завдані міському бюджету, становлять майже 600 тисяч гривень. Підозрювана свою провину заперечила.
Засідання відбувалось у Кіровському районному суді. Лариса Костенко участь брала онлай, бо перебуває в лікарні. Вона доєдалась до засідання з адвокаткою Вікторією Завгородньою. Начальницю управління разом з бухгалтеркою підозрюються у зловживанні службовим становищем, говорить прокурорка Маргарита Коваль.
"Начальниця управління освіти за попередньою змовою зі спеціалістом централізованої бухгалтерії підписали та надали до оплати у держказначейство платіжні документи. Потім було встановлено, що сума до оплати за грудень 2021 року була значно завищена, а саме на 600 тисяч гривень".
Прокурорка каже, за умовами договору з постачальником наперед не мали права сплачувати за електроенергію.
"У вказаних актах була переплата електроенергії за 88 тисяч кіловат, які фактично не були спожиті закладами освіти міста. У разі доведення провини у злочині передбачене покарання у вигляді позбавлення волі від 3 до 6 років, з позбавленням права обіймати певні посади".
Лариса Костенко свою провину заперечує
Лариса Костенко нині на стаціонарному лікуванні, розповіла друга її адвокатка Наталія Сюр.
"Клопотання моїй підзахисній вручили у лікарняній палаті. Я вважаю, що це є порушенням вимог кримінально-процесуального кодексу і порушенням прав людини".
Лариса Костенко провину заперечує. Сказала, що гроші у бюджет повернув постачальник.
"У жовтні ми провели звірку своїх розрахунків і виявили, що в одному місяці не доплатили, а в іншому переплатили за електрику. За останнім договором нам переплату повернули. У нас баланс зійшовся, ніякої шкоди ніхто нікому не завдавав. У поданні про підозру говориться про те, що я вступила у злочинний умисел з людьми, з якими я ніколи не зустрічалася".
Слідчий та прокурор клопотали про запобіжний захід. Це застава 502 тисячі гривень, відсторонення від займаної посади та обов’язки не виїжджати з Кропивницького.
"Прошу звернути увагу, що підозрювана може переховуватись від органів досудового розслідування. Спотворити будь-які з речей чи документів, які мають істотне значення. Під час вручення підозри вона не заявляла про свій хворобливий стан, через який не може отримати ці клопотання", – сказала прокурорка.
Адвокатка Наталія Сюр просила відмовити у клопотанні. Сказала, син Лариси Костенко – військовий, відновлюється після контузії, тому наміру їхати з України вона не має.
"На своїй посаді Лариса Костенко перебуває більше 20 років. Вона є поважною людиною. Незрозуміло яким чином прокуратура визначила розмір застави у пів мільйона гривень. Надана довідка про заробітну плату, тому внести таку суму застави немає можливості".
Суддя Олексій Галаган ухвалив рішення відмовити у клопотаннях прокурора та слідчого.
"За необґрунтованістю підозри відмовити".
Що кажуть в енергопостачальній компанії
"Коли ми укладаємо договори з бюджетними установами, ми виходимо на торги. Фіксується ціна, котра була на період торгів. Це ситуація 2021 року, коли ціна з 1,78 гривень на ринку піднялась до 3,42, тобто вдвічі. Законодавство, яке діяло у 2021, дещо змінилось у 2022 році. Підняти ціну на одиницю товару ми могли тільки на 10% і тому укладалось декілька додаткових угод, щоб вийти на ціну, котра склалась. Прокуратура захищає інтереси громади і, на їхню думку, в декількох додаткових угодах не була дотримана процедура, тому вони подали в суд. Ми відповідально ставимось до цих речей, тому цю різницю в нарахуванні повернули на рахунки відділу освіти. Для нас це втрати", – прокоментував директор Кіровоградської обласної енергопостачальної компанії Олег Валентий.
Рішення суду буде оскаржувати, сказала прокурорка Маргарита Коваль. За її даними, інша підозрювана – бухгалтерка звільнилася з займаної посади.