Перейти до основного змісту
"Вони виснажені фізично та морально". У Кропивницькому рідні військових вийшли на акцію за право на демобілізацію

"Вони виснажені фізично та морально". У Кропивницькому рідні військових вийшли на акцію за право на демобілізацію

"Вони виснажені фізично та морально". У Кропивницькому рідні військових вийшли на акцію за право на демобілізацію
. У Кропивницькому на площі Героїв Майдану на мітинг зібралися родини військових з вимогою демобілізації. Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому долучилися до всеукраїнської акції за право на демобілізацію. Прийшли півсотні людей – рідні військових, які захищають Україну з перших днів і місяців повномасштабного вторгнення Росії.

Акція відбулась на площі Героїв Майдану. Дружина бійця Наталія, яка з міркувань безпеки попросила не називати своє прізвище, говорить, влада має ухвалити закон, який визначить термін служби військових і дасть їм право демобілізуватися.

"Мій чоловік пішов добровільно на цю війну, вже 18 місяців він перебуває на фронті. За цей час отримав сім днів відпустки. Є законопроект у Верховній Раді, який постійно відправляють на доопрацювання. Ми хочемо, щоб його врешті доопрацювали в тій частині, де вимагається демобілізація людей, які прослужили певний термін. Ми вимагаємо, щоб це було 18 місяців. Вони просто повертаються каліками, без здоров’я, діти ростуть без батьків. Я розумію, що війна, тому вони і пішли захищати в першу чергу нас, свої родини, державу. Але водночас, коли ходить купа здорових чоловіків, вони сидять по кафе, працюють і перебувають поруч зі своїми сім'ями, в той же час є такі ж самі люди, які постійно перебувають на війні”.

Юлія прийшла на акцію з сином. Хлопець тримав плакат з написом "Чекаю на тата вдома".

"Мій чоловік на війні вже 20 місяців. Важко, вони виснажені фізично та морально. За цей час він був вдома десять днів. І з цих десяти днів його все одно викликали на навчання і більше не відпускали".
У Кропивницькому родини військових зібралися на мітинг
У Кропивницькому на мітинг прийшли півсотні людей. Фото: Суспільне Кропивницький

До акції долучився Микола Андрійович з родиною. У нього на фронті воюють двоє синів.

"Одному синові буде 40 років, іншому – 31. На фронт молодшого Юру мобілізували на третій день повномасштабної війни, а старшого Сашка – на п’ятий. Він працював в Естонії, повернувся звідти та пішов добровільно воювати".

На центральній площі люди стояли пів години. Потім пішли до будівлі міської ради. Місцевий житель Олександр Рибалко проходив повз. Учасників акції підтримує.

"Одні захищають, а інші ховаються. Це теж ненормально. У мене син зник безвісти, так що я підтримую всіх учасників акції. Хочу дочекатися його у будь-якому вигляді, та чи поховати, чи зустріти (плаче –ред.)".
"Вони виснажені фізично та морально": у Кропивницькому родини військових зібралися на мітинг
На центральній площі люди стояли пів години, потім пішли до будівлі міської ради. Фото: Суспільне Кропивницький

24 лютого 2022 року в Україні ввели воєнний стан і загальну мобілізацію на 90 днів. Від початку повномасштабного вторгнення Росії воєнний стан і загальну мобілізацію продовжували сім разів, востаннє – з 18 серпня до 15 листопада цього року.

"За діючим законодавством демобілізація в умовах воєнного стану неможлива. Строки мобілізації не передбачені. Демобілізацію оголошує президент. Наразі дуже багато поранених хлопців, які потребують лікування та заміни, тож військовослужбовців на фронті не вистачає. У нас законом України передбачено, що мобілізації підлягає особа, яка є несудимою та може служити за станом здоров’я", – говорить юристка Олена Кочканян.

Нині до Верховної Ради поданий законопроект № 9142 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення строків військової служби за призовом під час мобілізації". Зареєстрував його у березні народний депутат Олексій Гончаренко.

"При ухваленні цей законопроєкт дозволить звільнятися з військової служби мобілізованим після 18 місяців служби, за бажання. Але якщо людина втомилася, то вона зможе звільнитись і після цього п'ять років не підлягати мобілізації. Комітет з питань національної безпеки повинен його розглянути, визначитися і далі він має бути внесений на порядок денний сесійних засідань. Але це може бути з ініціативи комітету, спікера ВР, питання більшості, погоджувальна рада, просто політична воля в парламенті".

Акція у Кропивницькому тривала годину.

Топ дня

Вибір редакції

На початок