Міністерство освіти презентувало модель національного мультипредметного тесту, який складатимуть вступники у 2024 році. Основним нововведенням є тестування з чотирьох предметів. Три з них обов'язкові та один на вибір. Суспільне дізнавалось, що з цього приводу думають учні та вчителі з Кропивницького.
У 2024 році під час національного мультипредметного тесту абітурієнти складатимуть три обов'язкові предмети. За інформацією завідувачки центру оцінювання якості освіти Любові Корж, це – українська мова, математика та історія України. Четвертий предмет буде на вибір. Цього року учасники виконували завдання з трьох предметів.
"На виконання тестів з кожного предмету буде передбачено 60 хвилин. Після двох годин роботи, коли учасники попрацюють над завданнями з української мови та математики, їм надаватимуть 20 хвилин перерви. Потім ще дві години вони продовжать працювати над історією України і предметом на вибір".
Історію України міністерство освіти пропонує зробити обов’язковим предметом. Торік вона була серед предметів на вибір.
"Історія України має бути обов’язковим предметом до складання, починаючи від 16 століття і до сьогодення. Адже – це світоглядний предмет, який формує ідеологію держави", – вважає вчителька історії кропивницького ліцею "Вікторія-П" Світлана Коляда.
Що думають з приводу тестування школярі
Складати чотири предмети в один день буде важко, вважає одинадцятикласниця Поліна Бойко.
"Знання з чотирьох предметів можуть змішатися. От ти наче все знаєш, але в той же час можна щось забути чи, навіть, елементарно "вилетить" з голови. Також можна бути неуважною через стрес, адже ти розумієш, що цей день може вирішити твоє життя".
Даніїл Яровенко не бачить проблем у цьому. На його думку, тести складати легше за зовнішнє оцінювання знань, яке було до повномасштабного вторгнення.
"Я вважаю, що більше обов’язкових предметів, то не проблема, а навпаки, правильно. Я приділяю підготовці до мультитесту щодня по вісім годин на день. Крім цього, я ще й читаю літературу та інші підручники".
Учасників перевірятимуть металодетектором
Цьогоріч до предметів на вибір – це іноземні мови: англійська, французька, іспанська, німецька, а також хімія, біологія та фізика – пропонують додати українську літературу та географію. Також повертають технологічну перерву, під час якої учасників перевірятимуть металодектором на наявність заборонених предметів.
"Цьогоріч під час проведення мультитесту спостерігалися порушення. Зокрема, учасники мали при собі заборонені предмети, телефони. Вони могли фотографувати завдання та, навіть, виставляли їх в соцмережах. Можливо, у деяких випадках недобросовісно віднеслися до роботи інструктори. Тому ми вирішили, що у 2024 році будемо використовуватися огляд з металодектором" – сказала Любов Корж.
Пояснила, з урахуванням організаційних моментів, збільшення кількості предметів і перерви, мультитест може тривати до шести годин при відсутності повітряних тривог.