Збігнєв Адамський з перших днів повномасштабного вторгнення возить в Україну гуманітарні вантажі. Йому 77 років. Він — художник. У Польщі в містечку Тарнава-Дужа разом зі своїм другом-юристом заснував благодійний фонд, який працює на потреби українських військових. Поляк самостійно за кермом мікроавтобуса привозить в зони бойових дій продукти, засоби тактичної медицини, одяг. Також меценати фонду передали в Україну шість машин. Це 104 поїздка поляка в Україну і друга в Кропивницький.
Батьки Збігнєва Адамського жили до 1945 року в Україні, а потім переїхали в Польщу.
"Що мене підштовхнуло до допомоги? Я сприйняв як свій духовний обов'язок поспішити на поміч, попри свій стан здоров’я. У мене був інфаркт. Я маю стенд в серці. Мені два протези міняли в ногах. Я сказав "ні". Мені неважливо здоров'я. Воно цінне, але мені зараз важливіше допомагати тим, хто віддає своє життя, своє здоров'я. У моєму фонді допомоги Україні всього дві особи: я і мій приятель в Кракові. Більше нікого немає. Буває навіть, що немає кому завантажити бус. Я сам вантажу".
Перші пів року з польськими благодійниками закуповували продукти для українців, які їх потребували. Зазвичай вантажили повний бус і довозили його до Калуша на Івано-Франківщині через те, що було складно їхати вглиб України. Потім завозили харчі в Київ, коли він був у напівоточенні.

Нині зосередилися на постачанні ліків для лікарень. Особливо потрібні засоби тактичної медицини. За словами Збігнєва Адамського, вони "дорожчі, але більше потрібні для порятунку життя".
В Україні поляк співпрацює з благодійним фондом "Янголи Миру. Чигирин". Об'їздили Донецьку область (Костянтинівку, Курахове, Краматорськ), були на півдні, у Херсоні, розповіла співзасновниця Тетяна Цівіна.
"Він їде до Польщі. Два тижні там збирає оцю всю гуманітарну допомогу і повертається назад. Потім ми з ним завантажуємо бус і їдемо до хлопців на передову".

Возять допомогу і в зону бойових дій, і у прифронтові міста та села, сказав поляк.
"Допомагаємо безпосередньо військовим бригадам. Для військових я доставив три швидкі й три вантажівки. Я привозив їх з Німеччини, і ми дарували суто військовим. Ми також возимо вантажі до Покровська. Там є ксьондз (греко-католицький священник) з Луганська, який роздає людям. Він знає, кому дати. Я його прошу давати виключно проукраїнським, а не проросійським".
Цей шлях за кермом поляк долає самостійно. У грудні 2022 року Збігнєв Адамський потрапив в аварію біля Донецька.
"Я був майже на самісінькій лінії фронту в Донецькій області. Моя машина була побита. Я отримав поранення, відносно легкі. Лікарі мені призначили місяць на відновлення, але я через два тижні знову завантажив машину і виїхав".

Цього разу роздали допомогу переселенцям на Черкащині й зустрілися з військовими в Херсоні. У Кропивницький Збігнєв Адамський приїхав вдруге. Цього разу він відвідував пацієнтів у лікарнях. Привіз продукти, засоби тактичної медицини, спальні комплекти, одяг. Також у деяких наборах були предмети особистої гігієни. Їх зібрали українки, які зараз перебувають у Польщі.
"Мої друзі в Польщі впевнені, що я доставлю їхні подарунки точно в руки військовим. Ми знаємо як це морально вас підтримує, бо я сам був в госпіталі. Я на власні очі бачив як хлопці це сприймають і відчувають. Маленький подарунок, але він від душі, і він підіймає дух солдат. Нам всім хочеться, щоб ви відчули, що народ польський вас підтримує".

В обласний кардіологічний центр Збігнєв Адамський привіз обладнання, розповіла заступниця гендиректора з поліклінічної частини Ірина Єрьоміна.
"Дуже великий генератор до нас привезли на гемодіаліз. Його ми підключаємо для того, щоб пережити цю зиму тому, що перспективи в нас теж невідомо які. Дуже допомагає нам. Дуже ми вдячні тому, що дійсно в теперішній час кожна краплинка дуже цінна".
Скільки за весь цей час привіз вантажу в Україну, Збігнєв Адамський не рахував. Пальним допомагають друзі. У машину, яка розрахована на тонну 400 кілограмів, завантажує по дві й більше тонни. За весь час проїхав 140 тисяч кілометрів. Після Кіровоградщини він з представниками фонду “Янголи Миру. Чигирин” вирушить на Донеччину, далі — на запорізький напрямок.

У Польщу художник привезе з України польський прапор з підписами українських військових. Це десятий стяг, який Збігнєв Адамський подарує польським меценатам.
"Це польський прапор, на якому є підписи з усього фронту. Ми були в Херсоні, в інших місцях і хлопці з лінії фронту підписували. Я планую передати цей прапор в адміністрацію Президента Польщі, щоб він залишився для історії".