Суд визнав незаконним конкурс на посаду директора кропивницького театру

Суд визнав незаконним конкурс на посаду директора кропивницького театру

Суд визнав незаконним конкурс на посаду директора кропивницького театру
. Праворуч колишній директор театру імені Марка Кропивницького Вячеслав Вандрашек. Фото: Суспільне Кропивнциький

Визнати протиправним і скасувати розпорядження голови Кіровоградської облради про оголошення конкурсу на посаду керівника театру. Таке рішення ухвалив суддя Юрій Пасічник. Справу за позовом колишнього директора Вячеслава Вандрашека розглядали в окружному адміністративному суді у Кропивницькому.

Позивач Вячеслав Вандрашек вважає – конкурс на посаду, яку він займав майже дев'ять місяців, провели незаконно.

"Я підписав контракт і мене запевнили, що він діятиме до кінця воєнного стану. Після цього, якщо у мене буде бажання, я можу подаватися на конкурс. Якщо ні, то це вже моє особисте рішення. Після зміни голови облради на мене почали тиснути і вимагали написати заяву на звільнення. Коли я цього не зробив, оголосили конкурс. Тобто, розпорядження, яке я оскаржую, є наслідком моєї відмови від звільнення з даної посади".

Позов вважає необґрунтованим, говорить представник облради Артем Фенько.

"Позивач не зазначив та не довів, яке саме його право було порушено на момент звернення до суду. Крім того, хочу повідомити, що розпорядження, як документ, вичерпало свою дію, у зв’язку з тим, що конкурс провели і оголосили результати. Оскаржувати можна тільки чинні нормативно-правові акти. Відповідач надав відповіді щодо законності ухваленого рішення головою облради. Тому просимо суд залишити без задоволення".

Вислухавши всіх, суддя Юрій Пасічник ухвалив рішення.

"Визнати протиправним та скасувати розпорядження голови Кіровоградської обласної ради № 182 від 3 серпня 2023 року "Про оголошення конкурсу на посаду директора-художнього керівника комунального закладу "Кіровоградський обласний академічний театр імені Кропивницького". Стягнути на користь Вандрашека Вячеслава судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 2147 гривень 20 копійок за рахунок бюджетних асигнувань Кіровоградської облради".

Зі слів Вячеслава Вандрашевка, рішенням суду задоволений, готує новий позов до облради.

"Я чекав цього рішення. І сьогодні-завтра буду подавати позов щодо скасування розпорядження про моє звільнення. Справедливість – переможе. Єдине, що зараз страждає мій колектив. Це маленький крок до великої перемоги. Тому хочу, щоб вони трималися і я за них продовжу боротьбу".

Чи оскаржуватимуть рішення суду, вирішать після ознайомлення з текстом – сказав представник облради Артем Фенько.

"Потрібно ще з повним текстом рішення ознайомитись, 26-го. Потім будемо вирішувати подавати чи ні апеляційну скаргу".

Оскаржити рішення суду можна протягом місяця.

Що відомо про конфлікт у театрі

28 липня цього року нинішній керівник обласного театру імені Марка Кропивницького В’ячеслав Вандрашек заявив про тиск з боку обласної ради. Суспільному розповів, з 7 червня почав отримувати пропозиції залишити посаду. Його призначили директором кропивницького театру у грудні 2022 року, на час дії воєнного стану. До цього з лютого 2004 року він працював у Херсонському театрі імені Куліша.

3 серпня Кіровоградська обласна рада оголосила конкурс на посаду директора театру. Відповідне розпорядження підписав голова Кіровоградської облради Юрій Дрозд.

Півтори сотні працівників обласного театру у Кропивницькому підтримують директора і виступають проти проведення конкурсу на відповідну посаду. П’ятеро працівників – за новий конкурс, в якому чинний керівник має взяти участь.

Оскільки посада директора театру зайнята, причин для оголошення конкурсу немає, вважає юристка Євгенія Захарченко.

2 серпня колектив академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Марка Кропивницького зареєстрував петицію до Кіровоградської обласної ради, якою закликав припинити тиск на театр.

До цього конкурс на посаду директора кропивницького театру проводили двічі. Обидва рази без результату.

14 вересня конкурсна комісія одноголосно обрала на посаду керівника театру імені Марка Кропивницького киянина Сергія Корнієнка. З цим рішенням не погоджуються більшість працівників театру.

Керівник кропивницького театру Вячеслав Вандрашек судиться щодо проведення конкурсу на його посаду. Перше судове засідання у цій справі відбулось 20 вересня 2023 року в окружному адміністративному суді.

25 вересня голова облради Юрій Дрозд підписав розпорядження про звільнення Вячеслава Вандрашека. Замість нього призначили киянина Сергія Корнієнка.

На початок