"Любить гамір вулиць та людей". Кропивничанин вигулює папугу центром міста

"Любить гамір вулиць та людей". Кропивничанин вигулює папугу центром міста

"Любить гамір вулиць та людей". Кропивничанин вигулює папугу центром міста
Станіслав Гужявічус з папугою Ара. Фото: Суспільне Кропивницький

Двічі на тиждень кропивничанин Станіслав Гужявічус прогулюється центром міста разом з жовто-блакитною папугою Ара, на ім'я Лілу. Суспільному він розповів, птах любить гамір міста та людей. Також говорить: тримати такого птаха – випробовування для господаря.

Лілу любить багато людей, але їй подобається тільки спостерігати, розповідає Станіслав. Їй не подобається, коли на неї звертають увагу, підходять близько, намагаються погладити.

Папузі 13 років. Птахи виду Ара живуть до 80 років. Їх можна навчити говорити. Станіслав розповів, коли виходить з кімнати, вона говорить: "Пока-пока", приходить — каже "Привіт", на питання "Хто ти?" відповідає: "Лілу".

Власник папуги застерігає від необдуманого рішення придбати собі такого пернатого товариша.

"Папуги потребують абсолютно всього часу свого господаря. Його не можна залишити на добу чи дві самого. Тому що він "рознесе" будинок. Шпалери, плінтуси, штори, телевізор, ноутбук – про це все можна забути, якщо це потрапляє в поле зору папуги — це все перетворюється на сміття". Тиск дзьоба у папуги Ара – 400 кілограмів на квадратний сантиметр, вона з легкістю може зламати палець дорослій людині.

Станіслав Гужявічус – пташиний лікар. Лілу він забрав із зоовиставки, коли побачив, що папузі необхідна медична допомога.

Папуга Ара живе до 80 років
Фото: Суспільне Кропивницький

На початок