"Часто на порятунок є декілька хвилин". У центрі Кропивницького вчили надавати домедичну допомогу

"Часто на порятунок є декілька хвилин". У центрі Кропивницького вчили надавати домедичну допомогу

"Часто на порятунок є декілька хвилин". У центрі Кропивницького вчили надавати домедичну допомогу
Працівники Кіровоградського центру екстреної меддопомоги демонструють реанімаційні заходи на манекені. Фото: Суспільне Кропивницький

У центрі Кропивницького бойові медики, лікарі екстреної допомоги та інструктори Червоного Хреста навчали надавати домедичну допомогу. Часто на порятунок людини потрібні кілька хвилин.

Акцію організували до Всесвітнього дня першої медичної допомоги, який впровадила Організація Об’єднаних Націй у 2000 році. Бойовий медик "Скай" показував, що робити під час поранення.

Часто на порятунок потрібні кілька хвилин. У центрі Кропивницького навчали надавати домедичну допомогу
Бойовий медик накладає турнікет. Фото: Суспільне Кропивницький
"Що ми робимо: одразу розрізаємо швидко штанину, бачимо, що кров б’є струменем пурпурного кольору – це прямий показ до накладення турнікета. Перевіряємо кишені. В них можуть бути набої, запальнички, що завгодно. Викидаємо звідти. На себе різко смикаємо і починаємо крутити. Якщо людина у свідомості, крутимо до першого "Ой!" і потім ще два оберти".

Під час артеріальній кровотечі на порятунок людини є дві хвилини, каже медик. Радить, особливо під час воєнного стану, завжди мати з собою турнікет. Це стосується не тільки військових.

"Американський і наш стандарт, ЗСУ — накладання турнікета – 25 секунд. Я рекомендую саме такі – CAT – він сертифікований".

Інструкторки товариства Червоного Хреста на манекені показували, як робити непрямий масаж серця. Його проводять у разі зупинки серцебиття та дихання. Спершу радять оцінити, чи нічого не загрожує власній безпеці й тільки потім переходити до реанімації.

"Ми показуємо, як це повинно бути, але в першу чергу — це своя безпека. Робимо масаж допоки не прийде людина у свідомість або до повного виснаження рятівника".

Поки надається домедична допомога, треба викликати "швидку", говорить лікар центру екстреної меддопомоги Руслан Величко.

"Хворий без кисню, без реанімаційних заходів, може перебувати не більше п'яти хвилин".

За тим, як надавати медичну допомогу, дивились місцеві учні.

Олександра Верхолаз говорить, не знала, як надавати першу меддопомогу.

"Тепер знаю, як робити масаж серця і допомагати людям".

Тривала акція дві години.

На початок