"Не думали, що буде такий попит". Суботні екскурсії в Кропивницькому збирають більше охочих, ніж може вмістити проєкт

"Не думали, що буде такий попит". Суботні екскурсії в Кропивницькому збирають більше охочих, ніж може вмістити проєкт

"Не думали, що буде такий попит". Суботні екскурсії в Кропивницькому збирають більше охочих, ніж може вмістити проєкт
Гідеса Катерина Походій і учасники суботньої екскурсії в Кропивницькому. Фото: Олександр Майоров

У Кропивницькому триває проєкт "Мистецькі вихідні". Його розпочали на початку червня. Екскурсії влаштовують двічі на місяць і щоразу не можуть вмістити всіх охочих. Про це розповіла співорганізаторка, завідувачка сектору туризму управління культури й туризму Кропивницької міської ради Світлана Царан.

Проєкт розпочали, щоб і жителі, й гості міста могли дізнаватися цікаву інформацію про Кропивницький.

"Уже після повномасштабного вторгнення, коли приїхали багато переселенців, вони просто в перехожих запитували, що можна подивитися в нас, і деякі кропивничани казали, що нічого. Тому це культурно-туристична й пізнавально-просвітницька робота і для самих кропивничан. Тому тепер якщо хтось з туристів запитає, що подивитися, у людей, які відвідали екскурсію, то вони вже точно підкажуть", – говорить Світлана Царан.

Безкоштовні екскурсії в Кропивницькому в рамках проєкту "Мистецькі вихідні" влаштовують раз на два тижні
Безкоштовні екскурсії в Кропивницькому в рамках проєкту "Мистецькі вихідні" влаштовують раз на два тижні. Фото: Суспільне Кропивницький

Екскурсії відбуваються в суботу раз на два тижні. Вони розпочинаються о 17 годині й тривають приблизно дві з половиною години. Усі їх проводить Катерина Походій. Вона представляє агенцію WOWalk – партнера проєкту.

"Групи щоразу збираються повні. Люди йдуть. Їм це дуже цікаво. Є і переселенці, й місцеві жителі. Більше чомусь жінок різного віку. Часто приходять мами з дітьми. Ми самі розробляємо наші маршрути. Інформацію беремо з різних джерел. На цьому проєкті ми працюємо з однією – оглядовою – екскурсією. Вона починається від головпоштамту і закінчується в Ковалівському парку. Це був наш перший і основний маршрут", – розповіла Катерина Походій.

Організатор безкоштовних екскурсій у Кропивницькому – туристично-інформаційний центр, партнер проєкту - агенція WOWalk
Організатор безкоштовних екскурсій у Кропивницькому – туристично-інформаційний центр, партнер проєкту - агенція WOWalk. Фото: Олександр Майоров

Екскурсію супроводжує професійний фотограф Олександр Майоров, і учасники можуть отримати після неї свої й загальні фотографії. І світлини, і самі екскурсії для людей безоплатні. Але потрібно забронювати місце і зареєструватися через спеціальну форму. Групу формують щонайбільше на 25 людей, бо за більшості кількості стає незручно й учасникам, і екскурсоводу. Наступна екскурсія 26 серпня.

Для участі в безкоштовних екскурсіях у Кропивницькому потрібно зареєструватися онлайн
Для участі в безкоштовних екскурсіях у Кропивницькому потрібно зареєструватися онлайн. Фото: Олександр Майоров

"Для колективів ми не проводимо, бо інакше це буде комерційна діяльність. Але буває так, що до нас звертаються сім’ями. Той, хто швидше зареєструється і потрапить у 25 людей, той і прийде на екскурсію. Хто не встигне, того просто перенесемо на наступний раз. Ми завжди телефонуємо й уточнюємо, чи людина не змінила планів. Усі анонси екскурсій є на сторінці туристично-інформаційного центру в Instagram. Від початку проєкт запланували на літо, але оскільки він має величезний попит, то, можливо, продовжимо ще й на вересень", – розповіла Світлана Царан.

На початок