Голова облради особисто пропонував мені написати заяву на звільнення — керівник кропивницького театру

Голова облради особисто пропонував мені написати заяву на звільнення — керівник кропивницького театру

Ексклюзивно
Голова облради особисто пропонував мені написати заяву на звільнення — керівник кропивницького театру
Ліворуч голова обласної ради Юрій Дрозд. Праворуч керівник театру ім. Кропивницького В’ячеслав Вандрашек. Фото: Суспільне Кропивницький

Керівник обласного театру імені Марка Кропивницького В’ячеслав Вандрашек розповів Суспільному, що голова облради Юрій Дрозд особисто пропонував йому написати заяву на звільнення.

Як дізнався про конкурс на посаду директора театру

Про те, що 3 серпня, обласна рада оголосила конкурс на посаду керівника театру, мені розповіли працівники театру. Сказали, що підтримуватимуть мене до кінця.

"Я нині намагаюся зрозуміти, як таке можливо, чому голова облради не пояснив, що робити зі мною. Якщо вони оголошують конкурс, а в мене є контракт, його розірвали? Мене звільнили? Що відбувається з юридичної точки зору.

Оголосили конкурс, сказали, що я маю змогу в ньому взяти участь, але мій контракт діє до кінця воєнного стану. Що в цьому випадку робити мені, брати участь у незаконному конкурсі, бо я вважаю, що він незаконний, оскільки конкурс оголошується на вакантну посаду, а моя посада не є вакантною. Є я – директор-художній керівник. Я не виконувач обов’язків.

Облрада повинна надати мені роз’яснення, як мені діяти в цій ситуації. Якщо я директор, я виконую свої обов’язки, я працюю далі, а якщо в цьому конкурсі перемагає їхня людина і сюди приходить. Це колізія.

Керівник облради лукавить, коли говорить, що конкурс на призначення керівника театру, це рішення депутатів. А що голова не ухвалює рішення, замість нього інші люди це роблять?".

В’ячеслав Вандрашек говорить, історія про конкурс почалася після того, як він відмовився написати заяву на звільнення.

"Я відмовився писати після їхнього тиску, тому не правда, що вони хотіли все зробити згідно з чинним законодавством. Юрій Дрозд особисто мені пропонував написати заяву і піти з посади. Якщо голова облради говорить, що ми з ним знайшли спільну мову, то навіщо він тоді пропонував писати заяву".

Вважає, конкурс оголосили для того, щоб прибирати його з посади та поставити свою людину. "Як би я написав заяву, то ніякого конкурсу не було. Вони вже ведуть перемовини з громадськими організаціями, які мають зайти на конкурс і проголосувати за їхнього кандидата. Беззаконня в тому, що громадськість, колектив театру кажуть: "Не чіпайте Вандрашека, нас все влаштовує", а влада дає ляпаса всім, типу нам ваша думка не цікава, ми тут керуємо".

Звертатиметься у поліцію, СБУ та в прокуратуру

"Наш колектив продовжуватиме боротися і я особисто. Ми написали листа голові Верховної Ради та президенту. Колектив його підписав. Я сьогодні буду з заявами звертатися в поліцію, СБУ та генеральну прокуратуру.

Хотілося, щоб дію облради і їх керівника перевірив антикорупційний комітет чи НАБу з Києва".

Голова обласної ради Юрій Дрозд 3 серпня підписав розпорядження про конкурс на посаду директора театру. Суспільному сказав, що нинішнього директора театру В’ячеслава Вандрашека з посади не звільняють, він може разом з іншими брати участь у конкурсі. "Не стоїть питання його звільняти, я йому такого не казав, він працюватиме директором до оголошення результатів конкурсу".

Що кажуть юристи

Оскільки посада директора театру зайнята, причин для оголошення конкурсу немає, вважає юристка Євгенія Захарченко.

"Конкурс згідно з положенням оголошується на вакантну посаду. Тобто він призначається або тоді, коли у чинного керівника скоро закінчиться контракт, або коли на цій посаді нікого немає – хтось в.о або т.в.о. Тоді призначення конкурсу відбувається згідно з законодавством. Мені цікаво було б подивитись документи. Тому що є контракт, і у контракті його посада називається директор, якого призначено на час дії воєнного стану. Однозначно ця посада не є вакантною, однозначно воєнний стан у нас продовжили до якогось там листопада, тому це за правовим полем. До контракту додається наказ, де вказано, кого призначено, на підставі чого і на який час. Треба ще дивитись обов’язково наказ, щоб вони один одному не суперечили. Якщо в контракті й у наказі зазначено, що це саме контракт і що посада – керівник, директор – має бути на весь період дії воєнного стану, то підстав оголошувати зараз конкурс немає".

На початок