Перейти до основного змісту
Не дав висадитися російському десанту. Військовому з Кіровоградщини просять посмертно присвоїти звання Герой України

Не дав висадитися російському десанту. Військовому з Кіровоградщини просять посмертно присвоїти звання Герой України

Іван Коцур
Іван Коцур. Олеся Коцур

Не дав висадитися російському десанту на аеродромі в Миколаївській області. Рідні полеглого бійця Івана Коцура з села Іванівка Кіровоградської області просять присвоїти йому посмертно звання Герой України. Зі слів дружини Олесі Коцур, її чоловік був заступником командира роти 35-ї окремої бригади морської піхоти. Загинув під час штурму позицій російських військових на Донеччині. Йому було 33 роки.

Олеся Коцур зберігає військовий одяг, в якому загинув її чоловік – заступник командира роти 35-ї окремої бригади морської піхоти Іван Коцур. Його речі передали побратими.

"Вони штурмували нашу територію. Спочатку він мені нічого не розповідав, казав: "Киця, пообіцяй не плакати, я їду туди". І все, з тих пір він рідко дзвонив, нічого не розказував".

Говорить, чоловік загинув 14 червня 2023 під час штурму позицій російської армії в селі Старомайорське Донецької області у 33 роки: "Пам’ятаю вранці 14 числа я думала, що чоловік подзвонить. Заспокоювала себе, але відчуття були важкі, дуже важкі. Думала набере, все добре, так він і не подзвонив. Наступного дня я дізналася звістку".

Рідні загиблого бійця з Кіровоградщини просять присвоїти йому звання "Герой України"
Іван та Олеся Коцури одружилися у серпні 2020 року. Фото: Олесі Коцур

У будинку, де народився і виріс Іван, облаштували місце його пам’яті. Тут збираються разом, підтримати одне одного, його мама, дружина, донька, сестра та племінниця.

Про героїзм Івана Коцура під час звільнення населених пунктів на Донеччині у своєму зверненні сказав президент Володимир Зеленський. Це відео мама військового зберігає у телефоні.

У кімнаті чоловіка все залишилося так, як було при житті. Тут сімейні фотографії та його особисті речі. Зі слів дружини, він любив робити сюрпризи. Наприклад, міг без попередження приїхати додому.

Іван Коцур з донькою.
Іван Коцур з донькою. Фото: Олесі Коцур

Захищати Україну Іван Коцур пішов у 23 роки у 2014, коли розпочалась російсько-українська війна, говорить його мама Катерина Коцур.

"У 2014 році він сказав мені: – Мамо, що хочете робіть, але я піду. Бо як не я, то хто? Я не стала відмовляти, бо ще змалечку він постійно говорив, що буде військовим".

Зі слів дружини, на момент повномасштабного вторгнення Росії Іван Коцур служив у Вознесенську Миколаївської області: "2 березня був наступ на Вознесенськ. Російські війська зайшли в місто і він не дав висадитися ворожому десанту. За це отримав нагороду".

На 12 день після загибелі чоловіка його рідні зареєстрували петицію на сайті електронних петицій президента. Просять присвоїти йому звання Героя України. Для розгляду вона має набрати 25 тисяч голосів. За понад місяць набрала більше 21 тисячі. Для голосування є 54 дні.

"Він віддав все своє життя військовій службі. Робив для цього можливе і неможливе, він був відданим службі, він навічно в строю так і залишився", – говорить Катерина Коцур.

Щодня мати і дружина Івана Коцура відвідують його могилу. Говорять: він мріяв після перемоги працювати на землі: Я сподіваюся, що він ще у відрядженні. Він часто говорив: "Мамо, я їду у відрядження, мене кілька днів не буде на зв’язку". Так вийшло, що це відрядження вічне. Але такі відчуття, що він має приїхати".

Топ дня
Вибір редакції
На початок