Перейти до основного змісту
Можна виграти грант для бізнесу. На Кіровоградщині у новоукраїнському бізнес-акселераторі розпочинають практичні заняття

Можна виграти грант для бізнесу. На Кіровоградщині у новоукраїнському бізнес-акселераторі розпочинають практичні заняття

Можна виграти грант для бізнесу. На Кіровоградщині у новоукраїнському бізнес-акселераторі розпочинають практичні заняття
Знімок з екрана під час воркшопу на тему "Як розробити бізнес-план". Фото: Суспільне Кропивницький

Бізнес-акселератор, який навесні розпочали в Новоукраїнському районі Кіровоградської області, зібрав 120 людей з усієї України. Про це розповіла координаторка проєкту, менеджерка з підготовки й реалізації проєктів і засновниця "Асоціації проєктних менеджерів України" Тетяна Нехайчук. Упродовж травня й червня відбулися шість воркшопівЦе форма роботи, яка поєднує лекцію, презентацію, спілкування, виконання завдань, формування команди. Можна замінити словом "семінар" або "майстерня" онлайн. Тепер на учасників проєкту чекають практичні заняття з українськими й польськими тренерами. Для цього потрібно набрати 30 учасників. Усе навчання безоплатне.

Зі 120 людей, які приєдналися до проєкту навесні, 54 були з Кіровоградщини. Решта – з інших областей, переважно Київської. Це переважно фермери й власники невеликого бізнесу – кав’ярень, майстерень з пошиття одягу. Були й ті, хто лише хоче почати власну справу. Підприємці самі знаходили інформацію про бізнес-акселератор в інтернеті й реєструвалися онлайн.

"Під час воркшопів ми розповідали про загальні можливості для бізнесу, – говорить Тетяна Нехайчук. – Говорили про маркетинг: ринок, своє просування на ньому, рекламу й цільову аудиторію. Виявилося, що людям бракує таких знань. Наприклад, у регіоні є запит на пшеничну крупу, а фермер за безцінь продає зерно. Також воркшопи показали, що підприємці усе більше цікавляться проєктним менеджментом (управління командою й ресурсами – ред.). Вони шукають додаткові джерела для фінансування бізнесу – його розширення, закупівлі техніки".

Усі ці воркшопи є в загальному доступі на ютубі. Для практичних занять відібрали 20 учасників. Потрібні ще 10. Бажано, щоб вони були з Новоукраїнського району, але можуть приєднуватися всі охочі. Заняття відбуватимуться онлайн і офлайн, у місті Новоукраїнка. Якщо учасники будуть з інших областей, то їм потрібно буде приїхати в Новоукраїнку.

"Ми переходимо до акселераційної частини – вирощування бізнесу. Практична частина орієнтована на район, на його 13 громад, і тому хочемо саме звідти набрати підприємців. Це вже буде не колегіальна форма, а експерт і підприємець зможуть працювати індивідуально, над конкретним кейсом. Потрібно, щоб люди були максимально вмотивовані, а також змогли приділити час усьому цьому. Це дуже серйозна робота, після якої люди можуть вийти з виграними грантами. У цьому ж блоці будуть і польські ментори з партнерської програми Polish-Ukrainian Startup Bridge. Там питання стосуватимуться безпосередньо виходу на польський ринок, участі в польських акселераційних програмах", – розповідає координаторка проєкту.

Практичні заняття розпочинаються на наступному тижні й триватимуть до листопада. Тоді ж і стане відомо, хто виграв грант. Таких буде 10. Мінімальна сума на відкриття власної справи – 250 тисяч гривень.

Зі слів Тетяни Нехайчук, проєкт реалізують Всеукраїнська Асоціація об'єднаних територіальних громад і Новоукраїнська міська громада за підтримки програми EU4Business, яку спільно фінансують Європейський Союз і уряд Німеччини. Грантовий конкурс фінансує німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Програма спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України.

Топ дня

Вибір редакції

На початок