Перейти до основного змісту
Збирав дані про українську техніку. Жителя Кіровоградщини підозрюють у шпигунстві на користь РФ

Збирав дані про українську техніку. Жителя Кіровоградщини підозрюють у шпигунстві на користь РФ

Доповнено
Збирав дані про українську техніку. Жителя Кіровоградщини підозрюють у шпигунстві на користь РФ
СБУ затримала підозрюваного у держзраді жителя Кропивницького району. Фото: Служба безпеки України

Жителя Кропивницького району підозрюють у шпигунстві на користь російської Федеральної служби безпеки. Він влаштувався працювати на оборонний завод на Кіровоградщині й збирав секретну інформацію про ремонт військової техніки ЗСУ. Чоловіка затримали контррозвідники Служби безпеки України під час фотографування ним документів. Про це розповіла речниця управління СБУ в регіоні Юлія Ткач.

Чоловік намагався встановити точну кількість та види іноземного озброєння, які проходили технічне обслуговування на базі української оборонної компанії, говорить Юлія Ткач.

За даними слідства, у поле зору російської спецслужби чоловік потрапив під час свого тривалого перебування в Росії. Там він працював на різних підприємствах, у тому числі хімічної галузі. Згодом його відправили в Україну. У разі успішного виконання завдань російська спецслужба гарантувала йому своє сприяння у виїзді до Росії й отриманні російського громадянства.

"Підозрюваний домігся призначення на посаду завгоспа декілька тижнів тому, – говорить Юлія Ткач. – Він майже одразу розпочав збирати розвіддані на користь Російської Федерації".

За словами речниці прокуратури області Наталії Алєксєєнко, підозрюваний добровільно погодився співпрацювати з представниками спецслужб Росії на початку 2023 року.

Інформацію про роботу українського оборонного підприємства чоловік передавав представнику російської спецслужби через інтернет-месенджер Telegram. У червні 2023 року підозрюваний робив фотознімки українських документів з грифом "таємно", перебуваючи у службовому приміщенні.

"Він усвідомлював наслідки своїх дій – те, що надану інформацію ворог використає для підривної діяльності проти України", – каже Наталія Алєксєєнко.

Слідчі Служби безпеки повідомили чоловіку про підозру за частиною 2 статті 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Покаранням може бути довічне ув’язнення.

У Ленінському районному суді в Кропивницькому підозрюваному обирали запобіжний захід.

Адвокат Сергій Шведов підозрюваного просив суддю провести закрите судове засідання: "За версією сторони обвинувачення, мій підзахисний співпрацював зі спецслужбами країни-агресора. Тому, враховуючи ту суть і ті матеріали, які будуть досліджуватись в ході вказаного судового засідання, може виникнути небезпека безпосередньо для мого клієнта або для будь-кого з учасників вказаного процесу".

Суддя Катерина Юр’єва ухвалила рішення провести закрите засідання. Журналістам дозволили бути під час озвучення ухвали.

Прокурор Ігор Джавадян сказав, що чоловіка підозрюють у державній зраді в умовах воєнного стану. За це йому загрожує від 15 років до довічного позбавлення волі з конфіскацією майна.

Підозрюваний провину не визнає.

"Мене обвинувачують у співробітництві з ФСБ, за те, що я проти українського народу, за те, що я підриваю якісь заводи, станції й доніс якусь інформацію. Я робив все у тому плані, щоб між нами був мир, я не прибічник війни між нашими народами. Тобто я просто спілкувався з людьми, які мені пропонували щось своє, я слідкував зі свого боку за цими діями, які мені приносили тільки шкоду. Я не підтримую війну між Україною, Білоруссю і Росією, я вважаю, що ці країни мають жити як три сестри. Я вважаю, що це неграмотне рішення по відношенню до наших братських народів. У цьому вина наших, київської влади, котрі розв’язали цю війну", – сказав підозрюваний під час судового засідання.

60 діб під вартою без права внесення застави – такий запобіжний захід обрала підозрюваному суддя. Захисник підозрюваного сказав, що ухвалу оскаржуватимуть, коли отримають повний його текст. Зі слів прокурора, рішення оскаржувати не будуть.

Відповідно до статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Топ дня
Вибір редакції
На початок