Зміни у церемонії прощання з захисниками. Які вимоги авторки петиції задовольнили у міськраді Кропивницького

Зміни у церемонії прощання з захисниками. Які вимоги авторки петиції задовольнили у міськраді Кропивницького

Доповнено
Зміни у церемонії прощання з захисниками. Які вимоги авторки петиції задовольнили у міськраді Кропивницького
. Далекосхідне кладовище у Кропивницькому. Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому внесуть зміни у процедуру прощання з загиблими на війні захисниками. Зокрема, на траурній церемонії буде ведучий, сценарій, мікрофон та колонки. Представники духового оркестру будуть вбрані в однотипний одяг. Про це Суспільному розповіла авторка петиції Зоя Лебідь, яка з рідними загиблих військових та волонтерами зустрілась з заступником міського голови Кропивницького Олександром Мосіним.

23 травня кропивчанка Зоя Лебідь зареєструвала петицію про зміну процедури прощання з загиблими військовослужбовцями. В обласному центрі траурна церемонія відбувається виключно на цвинтарі, хоча в інших населених пунктах Кіровоградщини, де бувала жінка, у центрі міст та селищ. Вважає, цю ситуацію у Кропивницькому треба виправити.

Зі слів Зої Лебідь, у день поховання біля міської ради розміщуватимуть портрети воїнів, які віддали своє життя за Україну, та приспускатимуть прапори. На сайті міської ради розміщуватимуть розширену інформацію про полеглих військових.

"Частину з питань, які описала у петиції, втілять найближчим часом. Щодо перенесення місця прощання з Далекосхідного кладовища у центр Кропивницького — на Театральну площу, площу Героїв Майдану або перед міською радою — то Мосін відповів, що буде радитись з військовими та поліцією. Але він сказав, що не проти цієї ідеї".

За інформацією заступника міського голови Олександра Мосіна, у міськраді обговорили запропоновані зміни у процедурі прощання із загиблими військовими. На зустріч запросили начальника міського територіального центру комплектування Владислава Зуєва.

Зі слів начальника терцентру, проводити церемонії прощання на площах поряд з адміністративними будівлями не варто. Адже адмінбудівлі росіяни називають центрами ухвалення рішень і визначають за об'єкти ракетних обстрілів, що наражатиме на небезпеку всіх, хто прийде на прощання.

Олександр Мосін сказав, що питання перенесення церемонії прощання потребує додаткових консультацій: "У міській раді опрацьовують можливість проведення прощальної церемонії біля храму Святого Володимира (вулиця Тарковського – ред.), але для цього слід облаштувати прилеглу територію. Комунальні служби отримали доручення, обрахують обсяг робіт. Грошима просимо допомогти місцевих підприємців, оскільки з бюджету фінансувати роботи на таких об'єктах заборонено".

Владислав Зуєв пояснив, чому проблематично розвести у часі прощання із загиблими в один день: "Військові почесті під час поховання мають відповідати Статуту. Наприклад, біля труни мають стояти вартові, але особового складу підрозділу, що супроводжує поховання не вистачить, щоб забезпечити такі почесті при похованні кожного Героя окремо. А ще попереду літо і є тіла, які слід ховати якнайшвидше. І думку родичів теж треба враховувати".

Говорили також і про дні жалоби, коли місто прощається із захисниками. І це не тільки зона відповідальності для влади, а й питання рівня громадянської свідомості для кожного, і для закладів громадського харчування й обслуговування в тому числі де і гучна музика лунає і розважальні заходи проводять.

До пропозиції виставляти портрети загиблих бійців на площі перед міською радою в день прощання Олександр Мосін додав, що варто продовжити Алею слави, встановленої на честь загиблих учасників АТО/ООС на меморіальному комплексі "Фортечні вали", портретами героїв повномасштабної російсько-української війни: "Треба спільно відпрацьовувати оптимальний механізм і сповнене гідності вшанування наших Героїв".

На початок