У селі Голикове на Кіровоградщині відкрили пам’ятні дошки двом бійцям, які загинули в війні з РФ

У селі Голикове на Кіровоградщині відкрили пам’ятні дошки двом бійцям, які загинули в війні з РФ

У селі Голикове на Кіровоградщині відкрили пам’ятні дошки двом бійцям, які загинули в війні з РФ
Пам'ятні дошки Артемові Голомозому і Євгенові Шрамку. Фото: Facebook Олександрівська селищна рада

У селі Голикове Олександрівської громади Кіровоградської області відкрили пам’ятні дошки військовим, які загинули в російсько-українській війні. Вшанували пам'ять Артема Голомозого і Євгена Шрамка. Обидва військових загинули навесні 2022 року. Меморіальні дошки розмістили на приміщенні старостату. Гроші на них збирали земляки й побратими загиблих бійців. Про це розповіла Суспільному староста Голикового Наталія Гарбар.

Ініціювали встановлення дощок у старостаті. "Ми хотіли увічнити пам'ять хлопців й хоч щось зробити для їхніх батьків, щоб вони розуміли, що залишилися не самі зі своєю бідою. Відкрили рахунок й оголосили збір грошей".

Зі слів Наталії Гарбар, половину грошей зібрали жителі села, половину – побратими. Долучилися й батьки обох хлопців. "Хто мав можливість, ніхто не відмовлявся. Встановлювали дошки ми самі".

Відкрили меморіальні дошки батьки бійців.

У селі Голиковому на Кіровоградщині відкрили пам’ятні дошки двом бійцям, які загинули в війні з РФ
Артем Голомозий і Євген Шрамко. Фото: Facebook Олександрівська селищна рада

Артем Голомозий народився 23 травня 1997 року в Голиковому. Навчався в місцевій загальноосвітній школі, потім в Олександрівській автошколі. У 2017 році уклав контракт зі Збройними Силами. Був старшим солдатом. Загинув 15 березня 2022 року. У нього залишилися мама й тато.

Старший сержант Євген Шрамко народився 14 березня 1996 року. Навчався в Голиківській школі, потім у Кропивницькому комерційному технікумі. У 2016 році підписав контракт зі Збройними Силами.

"Він служив у 3 полку спецпризначення і мав позивний Смайлик, – розповіла Наталія Гарбар. – Коли ми замовляли меморіальну дошку, то, маючи таку інформацію від мами, попросили зобразити на меморіальній дошці значок смайлика".

Євген Шрамко загинув 25 квітня 2022 року. У нього залишилися батьки, брат, дружина й маленька донька.

Також хочуть вшанувати пам'ять загиблого бійця в сусідньому селі Кримки (воно з Голиковим входить до одного старостинського округу), каже Наталія Гарбар. 44-річний Василь Свинцов загинув торік 28 жовтня.

"Я думаю, це насамперед буде важливо для його мами. Завідувачка клубу в Кримках оголосила збір грошей на встановлення пам'ятної дошки. Ще подумаємо, на якому саме приміщенні її розмістити".

Читайте також

  • У селі Іванівка Соколівської громади відкрили пам'ятну дошку загиблому на війні з Росією бійцеві Дмитру Щербаню. Розмістили її на фасаді місцевої школи
  • "З фронту повертаються іншими людьми". Думки кропивницького бійця та психолога про те, як спілкуватись з військовими
  • "Утримати лінію фронту, поки в тилу сформують бойові підрозділи", – інтерв'ю з військовим Сергієм Квашею
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок