"Працюю з поліцією, секретною службою й військовими". Кінолог з Німеччини ділиться досвідом з кропивницькими колегами

"Працюю з поліцією, секретною службою й військовими". Кінолог з Німеччини ділиться досвідом з кропивницькими колегами

Ексклюзивно
"Працюю з поліцією, секретною службою й військовими". Кінолог з Німеччини ділиться досвідом з кропивницькими колегами
. Фото: Суспільне Кропивницький

Поліцейський кінолог з Німеччини Матіас Вінкенйохан вперше приїхав в Україну 6 березня 2022 року – він привіз гуманітарний вантаж. Нині в Україні вшосте. Окрім того, що привіз допомогу, ділиться своїм професійним досвідом кінолога з українськими поліцейськими, зокрема, у Кропивницькому. Чому став кінологом та який подарунок хоче зробити кропивницьким колегам?

Матіас Вінкенйохан приїхав з німецького міста Білефельд. Вперше потрапив в Україну після повномасштабного вторгнення Росії.

"Я насправді не розумію, чому такі речі взагалі відбуваються в нашому сучасному світі, у 21 столітті. Але є якісь старі нерозумні люди, які ще живуть минулим. Я вважаю, що зараз в Україні відбувається захист всього європейського способу життя і всього європейського світу, і тому я тут для того, щоб допомогти Україні".

кінолог з Німеччини працює з собаками в Україні
Матіас Вінкенйохан. Фото: Суспільне Кропивницький

В березні 2022 року німецька благодійна організація шукала водіїв, які б могли перевести з Німеччини в Україну гуманітарну допомогу, Матіас став одним з них.

"Спочатку це був захід України. Це був Львів. Потім Одеса. Втретє я приїхав знову до Львова, де познайомився з хлопцями з кропивницького благодійного фонду "Планета", які зробили можливим мою співпрацю з кінологічним підрозділом".

Як працюють кінологи, Матіас бачив з дитинства – його батько тренував службових собак. "Служба в французькому легіоні дала мені можливість продовжити свою улюблену справу — я знайшов роботу в урядових структурах як тренер для службових собак і інструктор для кінологів, і це справа мого життя. Я працюю з німецькою поліцією, німецьким Червоним Хрестом, з секретною службою Німеччини й з деякими військовими підрозділами, які мають собак".

До цього досвіду додалася й робота з українськими службовими собаками з кінологічного центру поліції Кіровоградської області. Ця практика, вважає німецький поліцейський, піде на користь обом країнам.

"Інфраструктура, звісно, дуже різна в Кропивницькому і в Німеччині, але робота з собакою дуже-дуже схожа. І ми постійно обмінюємося досвідом. Я даю якісь нові знання кропивницьким кінологам, і сам навчаюсь в них".

Матіас у Кропивницькому вже втретє. Його супутницею у подорожах є дворічна малінуа, на ім'я Шеф. Поліцейський говорить, що "Шеф" у французькому іноземному легіоні — це жіноча версія сержанта.

Малінуа чорного кольору
Підопічна Матіаса Шеф. Фото: Суспільне Кропивницький

Шеф брала участь в спеціальних операціях, в яких показала себе на відмінно. Цьому сприяло її тренування з двомісячного віку, говорить кінолог.

"Я починаю тренувати собаку з восьми тижнів. Спочатку вона вивчає базові команди "сидіти", "лежати" і таке інше. Після базового курсу я навчав Шеф бути собакою-охоронцем, наступним її курсом був напрямок, направлений на пошук людей. І після того, як вона вивчила ці два курси, я вирішив дати їй ще третій, хоча зазвичай це не робиться, це вже складно для собаки, але я вважаю, що Шеф з цим впорається, тому зараз вона навчається пошуку вибухівки".

Кінолог зауважив, що чорні малінуа були виведені спеціально для служби. "Данська поліція почала виводити цих собак, розвиваючи якраз якості, які необхідні для роботи, не зважаючи на вигляд і на колір. І так вийшло, що вони виявилися чорними".

В Україні собаки цієї породи в чорному забарвленні не зустрічаються. Тому Матіас вирішив виправити це.

"Я хочу спарувати свою собаку, привести одне цуценя в Україну в кінологічний центр тому, що я вважаю, що Артем Матвєєв, керівник кінологічного центру дуже великий професіонал. І йому не завадить мати ще одну гарну собаку".

У Кропивницькому Шеф вивчила українську команду "Дякую".

Дивіться також

"Разом зі своїм собакою усе життя тренується і кінолог" – начальник кінологічного центру поліції кіровоградської області Артем Матвєєв

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок