Вперше за 20 років молились українською. У Розумівці на Кіровоградщині богослужіння провели священники ПЦУ

Вперше за 20 років молились українською. У Розумівці на Кіровоградщині богослужіння провели священники ПЦУ

Вперше за 20 років молились українською. У Розумівці на Кіровоградщині богослужіння провели священники ПЦУ
. Фото: Суспільне Кропивницький

У церкві села Розумівка Кропивницького району вперше, за 20 років молились українською мовою. Богослужіння провели священники Православної церкви України. До цього приміщення використовувала українська православна церква, у якої договір оренди закінчився, розповіла Суспільному керівниця департаменту культури Уляна Соколенко.

За словами Уляни Соколенко, у церкви юридична оренда була до 2018 року, але певний час тут продовжувались служби. "Це було незаконно, але сьогодні ми це припинили. На сьогодні тут немає жодної релігійної громади, яка б юридично могла служити служби і збирати вірян, тому що попередні договори всі завершені".

Говорить, храм побудований у 1833-1855 роках є пам’яткою архітектури обласного значення. "Це єдина пам’ятка архітектури, яка є в обласній власності і яка підконтрольна громаді області".

Вперше за 20 років молились українською мовою. У Розумівці, що на Кіровоградщині богослужіння провели священники ПЦУ
Храм у селі Розумівка. Фото: Суспільне Кропивницький

До людей, які прийшли в церкву, звернувся архієпископ Кропивницький і Голованівський Марк. Пояснив, щоб богослужіння тут проводили священники православної церкви України, потрібно створити релігійну громаду.

"Ми вам лишимо отця Миколая, щоб ви створили громаду, зареєстрували її і в ній прославляли Бога. Це буде ваше рішення і ваше бажання, ми лише надамо вам юридичний супровід".

Вперше за 20 років молились українською мовою. У Розумівці, що на Кіровоградщині богослужіння провели священники ПЦУ
У церкві села Розумівка вперше за 20 років молились українською мовою. Фото: Суспільне Кропивницький

Житель Розумівки Іван Зименко вважає, у селі повинна бути Православна церква України. "Йде війна, вбивають українців, а тут церква московського патріархату, так не повинно бути".

Жителька Розумівки Марія Мошуренко, каже, вона за створення релігійної громади Православної церкви України. "Я проти Росії і проти всього російського, вони вбивають наших дітей, нашу землю ганьблять, повинна бути українська церква".

Вперше за 20 років молились українською мовою. У Розумівці, що на Кіровоградщині богослужіння провели священники ПЦУ
Церква у Розумівці. Фото: Суспільне Кропивницький

Нині в селі зареєстрована релігійна громада Української православної церкви. Священник бажання переходити до Православної церкви немає, говорить начальник управління комунікацій з громадськістю Віталій Останній.

"Ні священник, ні віряни, не мають бажання переходити. Проте оскільки це комунальна власність, договірні умови були з ними припинені, і зараз, для того, щоб тут почала служити ПЦУ, необхідно створити нову громаду ПЦУ, яка вже буде претендувати на використання цього храму".

Пояснює, рішення про зміну конфесійної приналежності, згідно з законом про свободу совісті й релігійні організації, ухвалюють члени релігійної організації на зборах, двома третинами голосів. Далі передають документи на реєстрацію в облдержадміністрації.

Священник української православної церкви в Розумівці Михайло Галич свою позицію про небажання переходити до Православної церкви озвучити не захотів. Не на камеру розповів – у цьому храмі прослужив майже 20 років, сказав : "Час все розставить на свої місця".

Щоб створити релігійну громаду, готують збори жителів, сказав староста Микола Христенко. У селі проживають 520 людей. Рішення ухвалять після обговорення.Каже, з датою зборів, поки, не визначились.

Священник православної церкви України Микола вважає, треба, щоб місцеві жителі утворили громаду, і потім тут буде лунати молитва. "Моє основне місце служіння – село Івангород. Владика, сказав, потрібно приїхати, тут є храм, який стоїть без молитви. Ми можемо і так приїжджати молитися, але треба, щоб і люди молились у храмі".

Що відомо

5 січня 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій у Стамбулі підписав Томос — документ про незалежність Православної церкви України. Вона стала однією з 15 самостійних православних церков світу. Українську православну церкву московського патріархату Верховна Рада зобов’язала переназватися, вказавши свою приналежність до Росії. Закон набрав сили 27 грудня 2018.

Нині на Кіровоградщині є 115 храмів Православної церкви України і 295 – Української православної церкви (Московського патріархату). З 2019 року, відколи Україна отримала Томос про автокефалію, до початку повномасштабної війни, до ПЦУ перейшли п'ять громад від УПЦ. Після 24 лютого 2022 року — вісім.

Читайте також

  • У кропивницькому монастирі знайшли прокремлівську літературу та російську символіку — СБУ
  • На нічне богослужіння – з дозволу слідчого. Продовжили запобіжний захід екскерівнику Кіровоградської єпархії УПЦ
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок