У Кропивницькому поліцейські зупиняли пішоходів, які переходили дорогу не за правилами. Скількох оштрафували

У Кропивницькому поліцейські зупиняли пішоходів, які переходили дорогу не за правилами. Скількох оштрафували

У Кропивницькому поліцейські зупиняли пішоходів, які переходили дорогу не за правилами. Скількох оштрафували
. фото: Суспільне Кропивницький

Одного пішохода оштрафували, двом зробили усне зауваження за годину рейду у Кропивницькому. Його влаштували поліцейські, щоб нагадати правила дорожнього руху пішоходам, сказав речник патрульної поліції Дмитро Поперешняк. За його інформацією, з початку року у дорожньо-транспортних пригодах за участю пішоходів в регіоні загинули семеро людей.

Кропивничанці Ірині Дискаленко, яка у невстановленому місці перейшла дорогу, поліцейські винесли усне зауваження: "Чесно скажу, я поспішала і тому порушила правила. Тепер мені буде наука".

Об 11 годині у центрі Кропивницького працював поліцейський патруль. Зупиняли людей, які переходили дорогу за межами пішохідного переходу.

"Тут ділянка з напруженим рухом, де завжди їздять машини і пішоходи намагаються перебігти дорогу, нехтуючи правилами. Хоча неподалік, буквально за 100 метрів – регульований пішохідний перехід", – говорить поліцейський Олексій Пономаренко.

Кропивничанці Наталії Танцюрі зробили усне зауваження за порушення. Вона погодилась: порушила.

"Поліцейські все роблять правильно. Перед тим, як переходити дорогу, я подивилась, що немає машин. Дійсно, там далі є перехід, але вирішила, що так в аптеку дістанусь швидко та безпечно".

"На забороняючий сигнал світлофора не можна переходити проїзну частину, у невстановленому для цього місці, – каже поліцейський Сергій Пономаренко. – Там, де необладнані пішоходні переходи та відсутня дорожня розмітка – це місця, де заборонено перехід дороги".

За перехід проїжджої частини у невстановленому місці поліцейські склали постанову на кропивничанина Ігоря Єсмана. "Я засмучений, в мене мати зараз в лікарні лежить. Я порушив правила, але люди як ходили, так і ходять. Велика кількість дорожніх аварій трапляється саме за участі пішоходів, які перебігають проїжджу частину дороги, особливо вночі".

Штраф за порушення 255 гривень

В разі виявлення порушення за перехід проїзної частини у невстановленому місці, на пішоходів складається постанова за статтею 127 адміністративного кодексу України, гооврить Олексій Пономаренко.

"Дане порушення передбачає штраф у розмірі 255 гривень. Якщо порушник не згодний з постановою, то протягом 10 днів він має право оскаржити її. Якщо він цього не зробив, то цей штраф треба сплатити протягом 15 діб".

Ігор Єсман сказав, штраф заплатить.

Рейд влаштували, щоб нагадати пішоходам правила дорожнього руху, говорить речник патрульної поліції Дмитро Поперешняк.

"За три місяці цього року на дорогах Кіровоградської області зареєстрували 38 дорожній аварій за участю пішоходів, у яких 29 людей травмувалися, семеро – загинули".

Пояснює, оштрафувати порушника чи зробити усне зауваження, визначає поліцейський.

Після того, як поліцейські поїхали, люди почали переходити дорогу за межами пішохідного переходу.

"Я поспішав, бачу, що там вже зелений світлофор, тому розумів, що не буду нікому заважати. Я знаю, що це порушення, тому буду переходити дорогу на пішохідному переході", – сказав кропивничанин Олександр Бедряк.

За годину зйомки, за підрахунками Суспільного, дорогу в цьому місці перейшли 30 людей.

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок