На Кіровоградщині виявили нецільове та неефективне використання гуманітарної допомоги на понад два мільйони гривень

На Кіровоградщині виявили нецільове та неефективне використання гуманітарної допомоги на понад два мільйони гривень

На Кіровоградщині виявили нецільове та неефективне використання гуманітарної допомоги на понад два мільйони гривень
. Фото: Facebook Управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області

У Кіровоградській області виявили нецільове та неефективне використання гуманітарної допомоги департаментом соціального захисту населення обласної військової адміністрації. Про це Суспільному розповіла начальниця відділу контролю за місцевими бюджетами Управління Східного офісу Держаудитслужби в регіоні Ольга Лазоренко. Аудитори, за її інформацією, перевіряли фінансово-господарську діяльність департаменту за період з 24 лютого по 31 жовтня 2022 року.

Фінансові порушення на майже 2,4 мільйона гривень допустили внаслідок недотримання вимог законодавства щодо використання гуманітарної допомоги, сказала Ольга Лазоренко: "Департамент соцзахисту забезпечує прийом, зберігання та видачу гуманітарної допомоги. 2022 року вони отримали від Міжнародної організації з міграції цільову гуманітарну допомогу на загальну суму 32,5 мільйона гривень. Її мали розподілити між громадами області або центрами компактного поселення переселенців".

За словами начальниці відділу, порушення полягає в тому, що гуманітарну допомогу на понад два мільйони гривень розподілили й видали лікарням Кропивницького для їхніх потреб, а не потреб для переселенців: "Крім того, керівництво департаменту не розробило документи щодо отримання та передачі гуманітарної допомоги від Міжнародної організації з міграції, немає й документів щодо повноважень та завдань комісії з організації та розподілу майна, ніхто не контролював цільове використання цієї гуманітарної допомоги громадами та центрами компактного поселення переселенців. Це призвело до неефективного використання гуманітарної допомоги на 337 тисяч 700 гривень".

Керівник обласного департаменту соцзахисту Олександр Догаров сказав, що прокоментує результати аудиту під час брифінгу, дату й час якого в пресслужбі обладміністрації повідомлять додатково.

Читайте також

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок