У кропивницькій лікарні швидкої допомоги зменшили фінансування інсультного пакету

У кропивницькій лікарні швидкої допомоги зменшили фінансування інсультного пакету

У кропивницькій лікарні швидкої допомоги зменшили фінансування інсультного пакету
. Фото: Суспільне Кропивницький

Інсультне відділення Кропивницької лікарні швидкої медичної допомоги з березня отримує менше на мільйон гривень від Національної служби здоров’я. Про це Суспільному розповів директор лікарні Руслан Іванов. За даними речниці служби Христини Петрик, фінансують лікарню у тому ж обсязі, як і торік.

У лікарні швидкої медичної допомоги 220 ліжок хірургічного профілю та 80 – для хворих на інсульт. В інсультному відділенні за рік лікуються майже 1200 пацієнтів, розповів його завідувач Сергій Кочерга. Нині у відділенні перебувають 110 людей.

Руслан Іванов каже, Національна служба здоров’я зменшила вартість інсультного пакета без пояснень – це понад мільйон гривень щомісяця. Вважає, нинішнє фінансування пакета не відповідає його собівартості – він повинен бути збільшений у три-п'ять разів. "Цей пакет має дуже низьке фінансування. Це не тільки лікування хворого, а дообстеження, лабораторні методи дослідження, а також заробітна плата для медичних працівників".

До кінця лютого Національна служба здоров’я України у межах підписаного пакета послуг виділяла на лікування одного пацієнта 24 тисячі гривень. З березня – на понад дев'ять тисяч менше.

У відділенні працюють шість лікарів, 30 медсестер і 22 молодші медсестри. "Лікар отримує зарплату приблизно 20 тисяч гривень, медсестра 12 тисяч, молодша медсестра шість-сім тисяч, – говорить керівник лікарні. – Скорочення фінансування може відобразитися і на їхній зарплаті".

Недофінансування інсультного пакета компенсують завдяки оплаті Національною службою здоров’я інших 12 пакетів, підписаних з лікарнею. Це 118 мільйонів гривень на рік.

Що кажуть у Національній службі здоров’я України

Фінансування інсультного пакета не зменшували, каже речниця Національної служби здоров’я України. У січні лікарня отримала дев'ять з половиною мільйонів гривень, у лютому дев'ять мільйонів, у березні вісім. Пояснила, це пов’язано з кількістю пацієнтів. "Було менше пацієнтів, очевидно, і менша сума оплати, оплачуємо за конкретно зроблену роботу".

Читайте також

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок