Перейти до основного змісту
Штраф від трьох тисяч. За спалювання трави рятувальники Кіровоградщини склали на порушників 18 протоколів

Штраф від трьох тисяч. За спалювання трави рятувальники Кіровоградщини склали на порушників 18 протоколів

Штраф від трьох тисяч. За спалювання трави рятувальники Кіровоградщини склали на порушників 18 протоколів
. Фото: ДСНС у Кіровоградській області

З початку 2023 року рятувальники Кіровоградської області за спалювання трави склали на порушників 18 протоколів. Про це розповіла Суспільному речниця служби Оксана Мачак. За минулу добу пожежники ліквідували 21 займання сухої трави та сміття.

Минулої доби сухостій горів у Кропивницькому, Бобринці, Малій Висці, Олександрії, Олександрійському та Новоукраїнському районах області. Загальна площа займань склала майже 13 гектарів.

Оксана Мачак говорить, рятувальники на місці спаленої трави бачать не тільки вигорілий ґрунт. Від пожежі гинуть зайці, їжаки, плазуни, що живуть у сухій траві або на поверхні ґрунту. Окрім того, гасіння таких займань відривають пожежників від чергування, яке більш напружене через воєнний час.

За спалювання трави рятувальники Кіровоградщини склали 18 протоколів
Фото: ДСНС у Кіровоградській області

Як розповіла Оксана Мачак, відповідно до змін, внесених до Кримінального кодексу України у березні 2022 року, навмисний підпал сухої рослинності можуть розглядати як диверсію (стаття 113): "За навмисний підпал передбачене покарання у вигляді ув’язнення від 10 до 15 років з конфіскацією майна".

За спалювання сухої трави та листя передбачений штраф від 3060 до 6120 гривень для людей, від 15300 до 21420 гривень для посадовців. За ті самі дії, вчинені в межах природно-заповідного фонду, штраф для людей становить від 6120 до 12240 гривень і 21420-30600 гривень для посадовців.

За інформацією директора обласного департаменту екології В’ячеслава Дубровського, через спалювання трави в атмосферу потрапляють викиди чадного газу, оксиду азоту та деяких канцерогенних сполук, які можуть призводити до онкозахворювань. Крім того, гинуть тварини, а родючість ґрунтів відновлюється протягом п'яти-шести років. В окремих випадках родючість не відновлюється.

Читайте також

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Топ дня

Вибір редакції

На початок