Ошукала родину безвісти зниклого бійця ЗСУ. Жінку з Кіровоградщини засудили до чотирьох років позбавлення волі

Ошукала родину безвісти зниклого бійця ЗСУ. Жінку з Кіровоградщини засудили до чотирьох років позбавлення волі

Ошукала родину безвісти зниклого бійця ЗСУ. Жінку з Кіровоградщини засудили до чотирьох років позбавлення волі
.

У Києві до чотирьох років позбавлення волі засудили жительку Кіровоградщини, яка ошукала родину безвісти зниклого бійця Збройних сил України, повідомили в офісі Генеральної прокуратури. Як радять вчиняти родичам у ситуації, коли боєць зник безвісти, розповіла начальниця групи психвідбору обласного терцентру Руслана Францішкевич.

Жінці винесли вирок за статтею 190 "Шахрайство". Прокурори у суді довели, що у липні 2022 року вона випадково дізналася, що інша жінка розшукує свого племінника, який проходить службу в ЗСУ і вважається зниклим безвісти. Засуджена запропонувала за винагороду у сім тисяч гривень свою допомогу у встановленні його місцеперебування завдяки своїм начебто зв’язкам у правоохоронних органах. Жінка передала їй гроші, після цього засуджена перестала виходити на зв'язок та витратила гроші на власні потреби.

Раніше вона притягувалась до кримінальної відповідальності за шахрайство та вчинила новий злочин в період іспитового строку. В судовому засіданні жінка визнала вину та покаялась.

Що робити родичам людей, які мають статус зниклих безвісти

Для родин людей, які зникли безвісти під час воєнних дій, розробили "Дорожню карту", яка містить повний алгоритм дій, розповіла Руслана Францішкевич.

Починати пошуки рідних, які зникли, доцільно починати через три дні після того, як військовий не виходить на зв'язок. Після того, як його відсутність підтверджують у військовій частині — безпосередній командир, колеги, командир частини, перевірте у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (в минулому військкомат), з якого військовий був мобілізований, наявність повідомлення від частини про підтвердження статусу зниклого безвісти. Після цього потрібно подати заяву до поліції.

Важлива рекомендація: не розповсюджуйте у соціальних мережах світлин бійця у військовій формі, з місця останнього перебування та не вказуйте номер військової частини. Розголос вказаної інформації може нашкодити здоров’ю чи життю бійця. Трапляються випадки, коли місцеві жителі переховують солдат, або ж вони самостійно намагаються вийти з оточення у цивільному одязі. Контактуйте зі слідчим поліції.

Тут можна знайти перелік Telegram-каналів, тут українські інтернет-сайти з пошуку зниклих або загиблих.

Читайте також

  • Житель Кіровоградщини служить в незаконному збройному формуванні "днр". СБУ назвала його ім’я й оголосила в розшук
  • Шахрайства, пов'язані з війною. В кіберполіції розповіли, які схеми діють на Кіровоградщині
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок