Аграрії Кіровоградщини можуть отримати безвідсотковий кредит на техніку та посівний матеріал. За яких умов

Аграрії Кіровоградщини можуть отримати безвідсотковий кредит на техніку та посівний матеріал. За яких умов

Аграрії Кіровоградщини можуть отримати безвідсотковий кредит на техніку та посівний матеріал. За яких умов
. Аграрій Володимир Волошановський з села Велика Виска. Фото: Суспільне Кропивницький

Аграрії Кіровоградщини можуть отримати безвідсотковий кредит на придбання тракторів, комбайнів, посівного матеріалу. Другий рік поспіль, з початку воєнного стану в Україні, діє державна програма підтримки сільськогосподарських виробників, говорить керівниця обласного департаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова. З її слів, за показниками минулого року Кіровоградщина у трійці лідерів з пільгового кредитування. Попереду Київська та Дніпропетровська області. Суспільне розповість, чи всі аграрії можуть отримати кредит, де і за яких умов.

Керівник господарства з села Олександрівка Новоукраїнського району Володимир Сорока має в обробітку 1400 гектарів землі. Готується до посівної, рахує цьогорічні витрати та прогнозовані заробітки.

На думку Володимира Сороки, під час воєнного стану працювати стало важче. Торішній врожай зернових продав вдвічі дешевше, якщо порівнювати з цінами до повномасштабної війни. Другий рік поспіль подає заявку на отримання безвідсоткового кредиту. Яку суму хоче отримати, не називає. Зі слів аграрія, торік завдяки кредиту під 0% річних купив трактор. "Ми робимо попередню проплату за техніку, це допомагає збільшити обігові кошти підприємства, раціонально використовуємо гривню і за рахунок курсу долара є можливість мати економію коштів. Цим підтримуємо наше виробництво".

Керівник фермерського господарства з села Велика Виска Володимир Волошановський каже, кредитами не користувався. Вважає, для господарства вони несуть певні ризики: "То відсоток помінявся, то Кабмін якусь там постанову випустив". Втім з цьогорічною посівною без фінансової підтримки від держави не впораються, говорить Володимир Волошановський . Тому планує брати безвідсотковий кредит.

Умови кредитування цьогоріч змінились

Пільгове кредитування для аграріїв Кабмін запровадив рік тому, каже керівниця департаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова. Кредит дають середнім підприємствам з річним доходом до 50 мільйонів євро. Торік ця цифра становила 20 мільйонів. Також великим підприємствам з річним доходом понад 50 мільйонів євро.

Мінімальна сума кредиту – 100 тисяч гривень. Максимальна – 90 мільйонів. Торік максимальна сума становила 50 мільйонів. Термін кредиту – рік.

"У державному бюджеті на програму "Доступні кредити" передбачено майже 20 мільярдів гривень. Ми входимо в трійку регіонів по Україні, які найбільше оформлюють цей кредит. Перед нами Київська і Дніпропетровська області", – говорить Валерія Фурманова.

Отримати кредит аграрії можуть у 30 банках, якщо пройдуть перевірку, пояснила заступниця директора центрального макрорегіонального управління ПриватБанку Яна Дейкун. "Ми дивимося на фінансову звітність підприємства, тобто чи він платоспроможний, тому що потім ці гроші потрібно повернути. Друге, яка у нього кредитна історія, чи немає "прострочок" у нашому банку, чи в інших установах".

За інформацією Яни Дейкун, торік 700 аграріїв Кіровоградщини за державною програмою кредитування отримали мільярд 100 мільйонів гривень. За два місяці цього року – 100 аграріїв на 150 мільйонів гривень.

Аграрії мають можливість отримати гроші для обігу, а також на купівлю сільгосптехніки, автомобілів, вантажних автомобілів.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок