На Кіровоградщину надійшло понад 12 з половиною тисяч паперових підручників з математики для п’ятикласників. Це більше за кількість учнів – їх майже 10 з половиною тисяч, сказала директорка обласного департаменту освіти Ельза Лещенко. Книжки мали одержати пів року тому за програмою нової української школи. Не отримали, бо підручники не надрукували через вторгнення Росії. Гроші спрямували на потреби української армії. Підручники з математики міністерство придбало за спонсорські гроші.
Нова українська школа – це реформа, розроблена Міністерством освіти. Вона передбачає формування у школярів критичного мислення і вміння застосовувати знання у повсякденному житті, розповіла класна керівниця п’ятого класу кропивницької гімназії Олена Гетман. Цього року всі п’ятикласники вчаться за новою програмою. Підручників для програми не було пів року з жодного предмета. Користувалися електронними версіями.
"Кожен вчитель обирав електронний варіант підручника, який пройшов конкурс, надсилав мені електронну версію, і я це посилання пересилала і дітям, і батькам. Ще практикувалося таке, що вони видруковували конкретно один аркуш: вчитель писав, що на урок потрібна певна сторінка, і вони просто її друкували".
За словами Олени Гетман, гімназія отримала 123 паперових підручники з математики. П’ятикласників у школі – 105. Новий підручник з математики надрукували більшим шрифтом, ніж попередній. Його осучаснили й додали тему з шостого класу, розповіла вчителька математики Вікторія Бойченко.
"Кожен на свій смак обирає, яким підручником користується. Коли ми працюємо в онлайні, то користуємося електронним. Під час очного навчання беремо паперові підручники. Але є діти, які користуються електронними версіями й під час навчання в школі", – говорить Вікторія Бойченко.
П’ятикласник Кирило Вереітін каже: йому більше подобаються паперові підручники. "Я пів року користувався електронними підручниками. Вони завантажені вдома на комп’ютері. Але в школі видали паперовий підручник, і ним користуватися легше. Його можна з собою носити, легше читати букви. Іще від комп’ютера може боліти голова, а від підручника ні".
П’ятикласниця Анна Чернявська користується обома типами підручників. "Я користуюся і паперовими, і електронними. Але мені більше подобається паперовий підручник. Краще читати, легше гортати сторінки. Він легкий, компактний".
Софія Устинович надає перевагу електронним книжкам. "Їх усі можна завантажити й носити в гаджеті. Тому що так зручніше".
Чи отримають у цьому навчальному році п’ятикласники підручники з інших предметів, невідомо, каже Ельза Лещенко.
Читайте також
- На Кіровоградщині весняних канікул не буде у 78 школах. Чому
- У Кропивницькому відновлюють групи продовженого дня. За яких умов це можливо
- "Я читаю Шевченка". Науковець і боєць з Кропивницького ініціював акцію до дня народження Шевченка
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб