Серед 130 звільнених з російського полону – чотири бійці з Кіровоградської області

Серед 130 звільнених з російського полону – чотири бійці з Кіровоградської області

Доповнено
Серед 130 звільнених з російського полону – чотири бійці з Кіровоградської області
. Фото: Telegram/Андрій Єрмак

Серед 130 звільнених з російського полону – четверо військових з Кіровоградщини. Про це повідомив голова Кіровоградської обласної військової адміністрації Андрій Райкович. За його словами, бійці захищали Маріуполь.

Серед звільнених – Андрій Косатов з Онуфріївської громади, Владислав Пастушенко – з Устинівської громади, Микита Подскальнюк – з Кропивницького, Станіслав Зімарєв – зі Знам'янки.

За інформацією від голови Офісу президента Андрія Єрмака звільнені – це воїни ЗСУ, нацгвардійці, прикордонники, ДССТ. Серед звільнених – 87 захисників Маріуполя, 71 з яких – із "Азовсталі". "Також повертаємо взятих у полон в районі Бахмута та Соледара – загалом 35 людей з Донецького напрямку. Більшість з людей, яких ми повертаємо сьогодні, мають важкі поранення".

22-річний Станіслав Зімарєв у полоні був рік. Про це Суспільному розповіла дружина бійця Марія Зімарєва. За цей час у подружжя народилась донька. Два останні роки Станіслав Зімарєв служив у Нацгвардії. 7 лютого 2022 року поїхав у Маріуполь на ротацію. 7 квітня жінці повідомили, що чоловік поранений. У травні він зміг передати записку. Тоді був на заводі "Азовсталь", який бомбили росіяни. Коли почалась евакуація, і українські військові, за наказом головнокомандувача, почали виходити з території заводу, Марія на відео серед евакуйованих не знайшла свого чоловіка. Під час останнього обміну Станіслава Зімарєва на фотографії впізнав побратим і зателефонував жінці. Марія Зімарєва з чоловіком поспілкувалася телефоном. Нині збирається до нього у Київ.

Серед 130 звільнених з російського полону – чотири бійці з Кіровоградської області
Звільнений знам'янчанин Станіслав Зімарєв. Фото: Станіслава Зімарєва

21-річний боєць Владислав Пастушенко перебував у полоні майже 11 місяців. Про це Суспільному розповіла завідувачка сектору з мобілізаційної роботи Устинівської селищної ради Марина Решняк. Він – житель села Завтурове Інгульського старостинського округу. Після проходження строкової служби Владислав підписав контракт з ЗСУ. Його зарахували до 36 бригади морської піхоти у місті Маріуполі. Під час оборони міста потрапив у полон. Там перебував з 12 квітня 2022 року.

"Владислав додому не ще приїхав, наразі він у Полтаві на реабілітації. Зі слів мами, там перебуватиме два місяці. Як тільки можна буде відвідати сина, поїде до нього. Дружини в нього немає, він ще молоденький хлопець. Сказав, що почувається добре і щоб ніхто не хвилювався. Розмовляли з ним по відеозв'язку, бабуся плакала. Він одна дитина в сім'ї".

Серед 130 звільнених з російського полону - чотири бійці з Кіровоградської області
Владислав Пастушенко з села Завтурове Устинівської громади. Facebook Устинівської селищної ради

Кропивничанин Микита Подскальнюк потрапив у російський полон під час оборони Маріуполя. Майже десять місяців його утримували на території самопроголошеної ЛНР, розповіла Суспільному мама бійця Наталія Подскальнюк.

"Про звільнення з полону мені зателефонували та повідомили працівники СБУ. Для мене це стало несподіванкою. Я чекала на сина кожного обміну, дуже хвилювалась, я до сих пір в шоці. Вчора ввечері (7 березня) ми поговорили телефоном. Перші слова Микити: — Мамуля, це я! — Він сказав, що все добре, добу їх везли до місця обміну. На війні отримав поранення, тож нині його будуть обстежувати лікарі. Сподіваюсь, що ми скоро до нього поїдемо та зустрінемось".

Микита Подскальнюк служить у військовій частині 3011. У полоні йому виповнилося 22 роки.

Серед 130 звільнених з російського полону - чотири бійці з Кіровоградської області
Звільнений з полону кропивничанин Микита Подскальнюк. Фото: Наталії Подскальнюк

Звільнений з полону боєць Андрій Косатов нині на території Онуфріївської громади не проживає, розповів селищний голова Віталій Береза. "У 2011 він виїхав з тоді ще Онуфріївського району. На військову службу його мобілізували не з нашого військкомату. Більше інформації про цього захисника ми не маємо".

Що відомо

  • З російського полону 16 лютого повернули сто українських військових та одного цивільного. Серед них – Ілля Миронов з міста Кропивницький та Євгеній Поліщук з Голованіського району.
  • З російського полону 4 лютого звільнили дев'ятьох бійців з Кіровоградської області.
  • З російського полону 14 грудня повернули 64 захисників України. Серед них – Віталій Вергун з міста Кропивницький
  • 1 грудня з російського полону звільнили 50 захисників України. З них двоє бійців з Кіровоградської області — Олександр Свербиус та Віктор Діконенко

Читайте також

  • Пройшов вісім блокпостів з чужим паспортом. Історія військового з Кіровоградщини, який врятувався з полону
  • "Кричала на всю вулицю, що чоловіка обміняли". Серед звільнених з російського полону житель Кіровоградщини
  • З російського полону у вересні визволили військового "Азову" з Долинської Кіровоградської області.
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок