Військового з Кропивницького району Івана Руденка чотири місяці переховував лікар, він переніс сім операцій, впродовж двох діб перетнув вісім блокпостів російських військових з чужим паспортом, щоб потрапити на підконтрольну Україні територію. Як йому вдалось вижити розповів Суспільному.
49-річний військовий Іван Руденко згадує, як після мобілізації торік у лютому потрапив з побратимами в оточення російських військових у Донецьку. Це було в березні.
"Нас направили на підкріплення. Коли ми звідти виходили, потрапили в засідку. Отримав поранення, потрапив у полон. Я ходити не міг. Куля застрягла в кістці, пробила її, а вона – сечовий міхур і пряму кишку. Російські військові побачили, що я не міг ходити, часто втрачав свідомість і вони відвезли мене в лікарню, і там покинули".
Іван 25 років працював у селі механізатором. Каже, після поранення російській військові дві доби возили його з 15 побратимами у вантажівці. Привезли в окуповане українське місто в лікарню. З міркувань безпеки для людей, які йому допомагали, місто не називає.
"Лікар, який мене лікував, він був там заввідділення, взяв мене під опіку. У мене була палата і обмежене коло людей знали, що я військовий. Лікар сказав, якщо хтось зайде, вдавай, що втрачаєш свідомість або тобі важко говорити".
Говорить, лікар знищив його військовий одяг. Чоловіку зробили сім операцій, він перебував там чотири місяці.
![Отримав поранення, потрапив у полон. Історія військового з Кіровоградщини, який зміг добратись додому Отримав поранення, потрапив у полон. Історія військового з Кіровоградщини, який зміг добратись додому](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/25x1.78/f5f119cab68a8854.jpg)
Журналісти Суспільного знайшли лікаря, який опікувався Іваном Руденком у лікарні донині окупованого українського міста. З міркувань безпеки не називатимемо його ім’я. Він розповів, що пам’ятає, у якому стані російські військові привезли Івана Руденка.
"Були дуже великі проблеми з сечовим міхуром, з кістками тазу і кишківником, але на той час в наших умовах, ми, не могли надати жодної активної допомоги. На той час до лікарні привозили різних людей і інколи вони йшли з життя і могли лишатись їхні документи. У нас з’явилась змога взяти документи людини, якої вже не було. Іван був схожий на ту людину".
Говорить, в транспортуванні хворого швидкою на територію підконтрольну Україні відмовили. Чоловіка вдалося посадити у приватну автівку, як цивільного. "Це був дуже великий ризик, для нього і для усіх, хто був причетний. Колеги мені сказали, що мною цікавились люди з російської сторони, а це могло означати, що найближчим часом вони могли мене заарештувати, бо, на превеликий жаль, таких випадків було багато".
Іван Руденко говорить, вивчав нове прізвище, ім’я та рік народження. "Я вивчав, бо ж треба було представлятись другим іменем, щоб не виникло підозр. А копії моїх справжніх документів у мене були заховані в підгузки. Скотчем заклеїли у пачку".
Каже, впродовж двох діб проїхали вісім блокпостів російської армії. Найважчий був останній блокпост. "Там було найбільше хвилювань, бо ти бачиш, що ось ніби і вдома. А коли проїхали – фух".
Іван евакуювався у Запоріжжя. Допомогти привезти його додому просили рідні, згадує голова Катеринівської громади Тетяна Пучка.
"Відправили у Запоріжжя реанімаційний автомобіль, оскільки він був у важкому стані, з лікарем. І вже лікар доправив його сюди у Кропивницький".
Нині військовий лікується і проходить реабілітацію.
Читайте також
- Кропивницькі спецпризначенці допомагали у звільненні Білогорівки: розповідь бійців
- "Страшно, та думки відмовитись їхати на деокуповану територію не було". Фельдшер з Кропивницького
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб