Двадцять пожеж за тиждень. На Кіровоградщині вдвічі збільшилась кількість займань трави та очерету

Двадцять пожеж за тиждень. На Кіровоградщині вдвічі збільшилась кількість займань трави та очерету

Двадцять пожеж за тиждень. На Кіровоградщині вдвічі збільшилась кількість займань трави та очерету
Гасіння пожежі у Кропивницькому районі / 3 березня 2023 року. Фото: Пресслужба ДСНС у Кіровоградській області

За перший тиждень березня на території Кіровоградської області виникло 19 пожеж сухої трави та очерету. Про це розповіла речниця служби з надзвичайних ситуацій в регіоні Оксана Мачак. Протягом останнього тижня лютого, за її даними, рятувальників області залучали до гасіння дев’яти займань. Під час пожеж ніхто не травмувався і не загинув. Суспільне дізнавалось про відповідальність за навмисний підпал сухостою.

Пожежі першого тижня березня

  • 3-4 березня (доба) – дві пожежі сухої трави та очерету у Кропивницькому районі. Загальна площа займання – понад 1,1 гектара;
  • 4-5 березня – чотири пожежі: 1,1 гектара очерету у селі Верблюжка та 1,3 гектара сухої трави у селі Петрокорбівка Новгородківської громаді Кропивницького району, 1,5 гектара сухої трави біля села Неопалимівка Первозванівської громади Кропивницького району, пів гектара сухої трави у селищі Петрове Олександрійського району;
  • 5-6 березня – десять пожеж сухої рослинності: 600 квадратних метрів сухої трави в обласному центрі, 5,5 гектарів у восьми населених пунктах Кропивницького району, один гектар сухої трави та очерету у Новоукраїнському районі, 200 квадратних метрів сухої трави;
  • 6-7 березня – три пожежі 900 квадратних метрів сухої трави у селі Березівка Долинської громади Кропивницького району, 1,8 гектара у селі Седнівка Устинівської громади Кропивницького району, 80 квадратних метрів сухої трави біля села Звірівка Новоукраїнського району.

Пожежі останнього тижня лютого

  • 21-22 лютого – одна пожежа: 2,1 гектара сухої трави біля села Седнівка Кропивницького району;
  • 23-24 лютого – дві пожежі: 100 квадратних метрів очерету та сухої трави у Кропивницькому, 300 квадратних метрів сміття та сухої трави у Світловодську;
  • 24-25 лютого – шість пожеж сухої рослинності та сміття: дві, загальною площею гектар – у Головківці Олександрійського району,дві, площа однієї з яких – два гектари – в обласному центрі, 100 квадратних метрів – у селищі Олександрійське Олександрійського району, 300 квадратних метрів – у Бобринці Кропивницького району.

"Основними причинами займань є необережне поводження з вогнем, а стерню та пожнивні залишки у більшості випадків спалюють власники або користувачі земельних ділянок. Для ліквідації цих пожеж залучають багато людей, пального, зношується техніка та обладнання", – сказала речниця.

Про відповідальність

3а інформацією Оксани Мачак, відповідно до змін, внесених до Кримінального кодексу України у березні 2022 року, навмисний підпал сухої рослинності можуть розглядати як диверсію (стаття 113 – ред.): "За навмисний підпал передбачене покарання у вигляді ув’язнення від 10 до 15 років з конфіскацією майна".

За спалювання сухої трави та листя передбачений штраф від 3060 до 6120 гривень для громадян, від 15300 до 21420 гривень для посадових осіб. За ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, штраф для громадян становить від 6120 до 12240 гривень і 21420-30600 грвень для посадових осіб.

Два десятка пожеж за тиждень. На Кіровоградщині вдвічі збільшилась кількість займань трави та очерету
Пресслужба ДСНС у Кіровоградській області

Про шкоду здоров’ю і довкіллю

За інформацією директора обласного департаменту екології В’ячеслава Дубровського, через спалювання трави в атмосферу потрапляють викиди чадного газу, оксиду азоту та деяких канцерогенних сполук, які можуть призводити до онкозахворювань. Крім того, внаслідок спалювання трави гинуть тварини, а родючість ґрунтів відновлюється протягом 5-6 років. В окремих випадках родючість не відновлюється.

Читайте також

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок