Бригади Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Кіровоградщини надають медичну допомогу жителям деокупованих територій. Для цього медичні працівники та водії проходять відповідне навчання та відбір. Їх відрядження тривають по 14 днів, потім вони мають місяць відпочинку. Таку поїздку лікар з медицини невідкладних станів зі Світловодська Андрій Олешко вважає одним із найбільших викликів у своїй кар’єрі. Про відрядження розповів в етері Українського радіо Кропивницький.
Щоб бути готовим до роботи на прифронтових територіях – коли близько лінія фронту, рухатись можна тільки зважаючи на позначки "Розміновано". В населених пунктах місяці не було водопостачання, електрики та тепла, а місцеві не мали доступу до лікарів, бригада Андрія Олешка проходила навчання з тактичної медицини в Івано-Франківську. "Бо в цивільному житті медики з таким не зіштовхуються. Там ти повинен бути не тільки спеціалістом у своїй області, а й уміти працювати в команді. Окрім мене, це два фельдшери та водій. Люди на деокупованих територіях вірять, що Україна прийшла назавжди. Допомагали облаштовувати нам робоче місце, як могли".
Бригада працювала у Снігурівці на Миколаївщині. Діставалась сіл, дороги до яких дозволяли їхати. Це – дев'ять населених пунктів. "Вели прийом у садочках, в магазинах – там, де можна хоч якісь умови створити, люди приносили в’язки дров, щоб хоч якось протопити. Треба було обстежити не тільки тих, хто прийшов, а й тих хто не міг прийти. Кілька людей госпіталізували в Баштанку".
Усі обстежені в стані хронічної депресії, говорить лікар, мають порушення сну. Через відсутність медичних препаратів не мали можливість контролювати ендокринні захворювання – цукровий діабет, щитоподібну залозу, гіпертонічні та ішемічні хвороби серця. Всього обстежили 350 людей.
Для роботи в таких медичних бригадах відібрали 50 медичних працівників та водіїв з Кіровоградщини: з Кропивницького, Олександрії, Знам'янки, Світловодська, Гайворона та Великої Виски, розповіла заступниця генерального директора центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Тамара Безпалова. "Були наступні критерії відбору: вік, сан здоров'я, хронічні захворювання, оскільки там робота не з легких. Екіпажі забезпечили паливом, обладнанням та медикаментами. Ліки отримали як гуманітарну допомогу – це й організації "Лікарі без кордонів", "Всесвітня організація охорони здоров'я". Бригадам потрібні були бронежилети, кевларові шоломи, взуття".
Ініціювали допомогу деокупованим регіонам восени 2022 року в Міністерстві охорони здоров'я, говорить Тамара Безпалова. Перед тим, як відправити медичну команду, проводять розвідку – хто та де потребує обстеження, дообстеження чи евакуації.
З 14 лютого бригада у складі двох лікарів, водія з Кропивницького та оного медичного працівника з Великої Виски знову працюють в Снігурівці. Таку допомогу Кіровоградський Центр екстреної меддопомоги готовий надавати стільки, скільки потрібно, сказала Тамара Безпалова.
Читайте також
- Нагорода від Залужного. Жительку Кіровоградщини Тетяну Босько відзначили за допомогу військовим
- У Кропивницькому районі, де вночі 16 лютого російські війська завдали ракетного удару, ліквідовують наслідки
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області http://surl.li/evtwt
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб