У Кропивницькому запрацював безбар’єрний гінекологічний кабінет. Кому послуги надають безкоштовно

У Кропивницькому запрацював безбар’єрний гінекологічний кабінет. Кому послуги надають безкоштовно

У Кропивницькому запрацював безбар’єрний гінекологічний кабінет. Кому послуги надають безкоштовно
. фото Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому запрацював безбар’єрний гінекологічний кабінет. Безкоштовно там зможуть отримати допомогу жінки з інвалідністю, які постраждали від сексуального насильства та переселенки. Нині цей проект реалізують в п’яти областях України. Суспільне розповість, які послуги можна отримати.

Кабінет безбар’єрності відкрили у кропивницькому пологовому будинку. Тут немає порогів, щоб зручніше було зайти людині на милицях чи на візку. Тут безкоштовно можуть отримати допомогу акушера-гінеколога жінки, які постраждали від сексуального насильства, з інвалідністю та переселенки. На момент зйомки пацієнток не було.

"Гінекологічне крісло має електричний привід. Воно опускається для того, щоб жінка могла зручно сісти, і піднімається. Є поручні, які регулюються. За необхідністю ми використовуємо УЗД-апарат", — говорить акушерка-гінекологиня Марина Андрійчук.

У Кропивницькому запрацював безбар’єрний гінекологічний кабінет. Які там надають послуги
фото Суспільне Кропивницький

Роботу у кабінеті лікарка поєднує з основним прийомом. Каже, тут за зміну може прийняти від п'яти до десяти пацієнток. Вони можуть скористатись такими послугами: огляд, лабораторні дослідження, лікування, екстрена контрацепція, обробка поранень.

"Ми даємо електронне направлення на загально клінічні аналізи – це також безкоштовно".

Кабінет облаштовували протягом місяця – це реалізація проекту "Відповідь на кризу в Україну", – каже його координатора Леся Хмель.

"Проект стартував першого жовтня 2022 року за підтримки міжнародної федерації планування сім’ї і за фінансової підтримки міністерства закордонних справ у справах співдружності Великобританії. Ми працюємо в рамках проекту в п’яти пілотних областях: це Кіровоградська, Полтавська, Одеська, Київська і Вінницька регіони".

700 тисяч гривень на облаштування профінансував Благодійний Фонд "Здоров’я жінки та планування сім’ї".

"Ми забезпечуємо усім необхідним обладнанням, також медикаментами та інструментами. Надаємо допомогу при медикаментозному аборті. Нині це особливо актуально в умовах воєнного стану, коли жінки приїжджають з окупованих територій"

"Якщо жінка стала жертвою сексуального насильства і це сталось вночі, то невідомо, що може статись з цією людиною до ранку, – говорить головна лікарка пологового Людмила Романів. – Тому такий кабінет має працювати цілодобово. Ми зробили графік, що лікар працює тут по три години".

Зі слів головної лікарки, за два тижні жінки зможуть отримати консультацію психолога.

Читайте також

  • "За півтора року не було жодної скарги". На Кіровоградщині лікарня замовляє кейтерингові послуги на харчування пацієнтів
  • У Кіровоградській області можна перевірити свій ВІЛ-статус за допомогою оральних тестів
  • За рік на Кіровоградщині знизився рівень захворювання на рак. Та причина – не в покращенні стану здоров’я людей
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області http://surl.li/evtwt
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб

На початок