Голова громади на Кіровоградщині запропонував звільнитись керівнику лікарні, якого підозрюють у хабарництві

Голова громади на Кіровоградщині запропонував звільнитись керівнику лікарні, якого підозрюють у хабарництві

Голова громади на Кіровоградщині запропонував звільнитись керівнику лікарні, якого підозрюють у хабарництві
. Суспільне Кропивницький

Голова Новомиргородської громади, що на Кіровоградщині, Ігор Забажан запропонував звільнитись керівнику лікарні Олександру Галайді, якого підозрюють у хабарництві. Його затримали під час передачі п'яти тисяч американських доларів, за які він обіцяв військовому оформити інвалідність, розповіла речниця управління Служби безпеки України в регіоні Юлія Ткач. За її словами, підозрюваний має судовий вирок за хабарництво, який він отримав у 2018 році, коли обіймав посаду голови Територіального медичного об’єднання МВС. Тоді він вимагав гроші за встановлення групи інвалідності.

Ігор Забажан сказав, поки немає інформації про те, чи Олександр Галайда прийняв пропозицію про звільнення: "Мені прикро, що це відбулось, і таким людям, не залежно як будуть розвиватись події, не місце в нашій громаді. Особисто я та депутатський корпус покладали багато надій на призначення нового керівника установи. Тим більше, що це був єдиний кандидат, який подав документи до конкурсної комісії".

За словами речниці СБУ, підозрюваний вимагав гроші з пораненого командира розвідроти Збройних сил України. Обіцяв своє сприяння у переоформленні інвалідності на вищу групу та її безстрокове встановлення. Для цього мав використати власні зв’язки у місцевій медико-соціальній експертній комісії. Під час затримання керівник лікарні чинив опір і намагався втекти на власній машині.

Голова громади на Кіровоградщині запропонував звільнитись керівнику лікарні, якого підозрюють у хабарництві
Затримання співробітниками СБУ керівника лікарні. СБУ

Як розповіла Юлія Ткач, у 2018 році Служба безпеки затримувала чоловіка, коли він обіймав посаду голови Територіального медичного об’єднання МВС і вимагав гроші за встановлення групи інвалідності.

Тоді суд визнав його винним у вчиненні злочину, але не призначив реальний термін покарання. Тоді Кіровський районний суд затвердив укладену між обвинуваченим і прокурором угоду та визнав голову медкомісії винним. Покарали Олександра Галайду штрафом у розмірі 25 тисяч гривень. Після вироку суду він зберіг посаду голови медкомісії в системі Міністерства внутрішніх справ.

Нині йому повідомили про підозру за частиною 2 статті 369-2 Кримінального кодексу України "Одержання неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення службовою особою" та обрали запобіжний захід — нічний домашній арешт на час досудового слідства.

Адвокат підозрюваного Володимир Мусієнко коментувати рішення судді відмовився, мотивуючи це тим, що вивчає матеріали справи та не спілкувався з підозрюваним.

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Читайте також

  • "Гранітне плато захищає Кіровоградщину від руйнівного землетрусу": заступник керівника управління з цивільного захисту
  • "Агресія Росії має відобразитись на їхніх спортсменах, а не наших". Кіровоградські спортсмени проти бойкоту Олімпіади
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок