"Агресія Росії має відобразитись на їхніх спортсменах, а не наших". Кіровоградські спортсмени проти бойкоту Олімпіади

"Агресія Росії має відобразитись на їхніх спортсменах, а не наших". Кіровоградські спортсмени проти бойкоту Олімпіади

"Агресія Росії має відобразитись на їхніх спортсменах, а не наших". Кіровоградські спортсмени проти бойкоту Олімпіади
Тренується Безорбой Матякубов. Суспільне Кропивницький

Три сотні спортсменів і тренерів Кіровоградщини хочуть, щоб Україна взяла участь в Олімпіаді 2024 року. Вони проти бойкоту, який Національний олімпійський комітет України пропонує в разі участі росіян і білорусів. Про це сказав Суспільному керівник управління молоді та спорту обласної адміністрації Андрій Щетина.

Якщо Україна пропустить Олімпіаду, вона покаже свій програш, вважає керівник обласного управління молоді та спорту Андрій Щетина. Бойкот – це неправильне рішення: "Ми ніби здаємося й робимо крок назад. Україна програє інформаційну, спортивну й емоційну боротьбу з росіянами".

Ще одна причина, чому варто поїхати на Олімпіаду, – це витрачені зусилля на підготовку спортсменів, говорить начальник управління. За його словами, взяти участь в Олімпійських іграх можуть троє кропивничан: скелелаз Ярослав Ткач, легкоатлет Олег Дорощук і боксер Бозорбой Матякубов. "Це люди, які витратили дуже багато часу й сил, фінансові ресурси для того, щоб потрапити у склад наших Національних збірних і представляти Україну на Олімпійських іграх".

Читайте також: Вперше з часів Сіднея. Кіровоградщина має трьох кандидатів на участь у Літніх Олімпійських Іграх 2024 року в Парижі

Бозорбой Матякубов тренується у залі спортивної школи олімпійського резерву №2 в Кропивницькому. Він чемпіон Європи й срібний призер чемпіонату світу серед молоді. У своїй ваговій категорії до 67 кілограмів є членом Національної збірної України з боксу. Спортсмен каже: він – за участь українців в Олімпіаді, але без росіян.

"Ми не можемо виступати з ними, обніматися з ними, стояти на п’єдесталі, тому що вони наші вороги. Через них гинуть люди", – говорить боксер.

Тренер Бозорбоя Матякубова Віктор Саласенко також вважає: українські спортсмени мають виступати на Олімпіаді. Росіян при зустрічі пропонує ігнорувати або взагалі йти з рингу.

"Треба показувати, що ми не можемо спілкуватися з цими людьми. Агресія тої держави повинна відображатися на їхніх спортсменах, а не на наших".

Другий кандидат від спортшколи на участь в Олімпіаді – бронзовий призер юнацьких Олімпійських ігор 2108-го року у стрибках у висоту Олег Дорощук. Він також за участь в Олімпіаді.

"І так дуже багато українці втратили через цих росіян. Ще й Олімпіаду проґавити. Навіть якщо таке станеться, що їх допустять, мені здається, що все-таки треба їхати, і там вже показати їм, щоб більше не приїжджали", – каже спортсмен.

Тренер Олега Дорощука Геннадій Здітовецький розповів: кропивничанин – другий у рейтингу українських стрибунів у висоту після Андрія Проценка з Херсона. Він боротиметься за отримання олімпійської ліцензії.

"Ми сподіваємося, що росіян там не буде, – каже тренер. – Незалежно від того, будуть ці спортсмени чи ні, ми робитимемо все для того, щоб показати свої максимальні результати й виступати як можна краще".

Позицію спортсменів і тренерів щодо участі в Олімпіаді у Парижі підтримують інші працівники спортивної школи. Інструкторка-методистка Наталія Підкопайло каже: спортсменів для участі в Олімпіаді готують не один рік.

"Це основна мета кожного спортсмена і для того потрачено дуже багато праці. Це по-перше. А по-друге, не приїхавши на Олімпійські ігри, ми визнаємо, що слабші. А ми не слабші, ми сильніші. Нам треба йти на Олімпійські ігри й доводити, що ми вільна, сильна, спортивна держава".

Лист від спортсменів і тренерів, які проти бойкоту, з Кіровоградщини направили голові Національного Олімпійського комітету, розповів Андрій Щетина.

Що думають в Національному олімпійському комітеті

Якщо Міжнародний олімпійський комітет допустить російських і білоруських спортсменів на ігри у Парижі, Національний олімпійський комітет бойкотуватиме участь українських спортсменів в Олімпіаді. Про це розповів Суспільному голова комісії осередків Національного олімпійського комітету Володимир Ковальов.

"Нам необхідно зреагувати на вислови президента Міжнародного олімпійського комітету Томаса Баха з приводу можливого допущення атлетів Росії й Білорусі під нейтральним прапором. Безумовно, ми цього сприйняти не можемо".

Окрім бойкоту участі українських спортсменів в Олімпіаді, є ще інший варіант, говорить Володимир Ковальов. За його словами, треба боротися взагалі за припинення членства Національних олімпійських комітетів Росії й Білорусі у міжнародному олімпійському русі.

"Я не знаю, як нам це нам вдасться. План розробили. Він поступово здійснюватиметься".

Що відомо

3 лютого на асамблеї Національного олімпійського комітету України ухвалили рішення бойкотувати Олімпіаду у разі допущення на змагання російських і білоруських спортсменів під нейтральним прапором. Можливість бойкоту підтримали 109 членів зі 112, присутніх на засіданні. Троє утрималися.

Читайте також

  • Легкоатлети з Кіровоградщини виграли золото і три бронзи Кубка України
  • Як повномасштабна війна вплинула на спорт Кіровоградщини
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок