Двоє працівників Кропивницької філії компанії "Газорозподільні мережі України" відновлювали газопостачання у містах і селах Донеччини. Були у Слов’янську, Краматорську й Лимані. Працювали там тиждень під звуки вибухів. Розповіли, що думки відмовлятись від поїздки не було, бо розуміють, що треба відновлювати країну.
Микола Маркітан – електрогазозварювальник. У грудні їздив відновлювати газопостачання у деокуповане місто Лиман. Був там упродовж тижня. Розповів, що ремонтували газопроводи, щоб подати людям перед новим роком газ: "Дуже багато побитих мереж. Є ті, які зруйновані важкою технікою. Труби лежали на землі. Від прильотів зруйновані підземні газопроводи. Є воронки глибиною метри три, а в діаметрі – шість-сім".
За словами Миколи Маркітана, на труби або ставили латки, або повністю їх замінювали. У частині випадків не бачили сенсу прокладати нові мережі: "Багато вулиць геть відрізали від газопостачання, бо самих вулиць немає. Вони зруйновані вщент".
Електрогазозварювальник розповів, що усі ремонтні бригади працювали попри щоденні обстріли міста російськими військовими: "Ми робимо газ, зварюємо, а хлопці відновлюють покрівлі. І всі знають, що це треба робити. Потрібно відновлювати країну. Я сиджу вдома в теплі, а люди сидять у холоді".
Віктор Решетник їздив допомагати колегам в Краматорськ Донецької області. Звідти ремонтники вирушили на роботу в місто Слов’янськ і село Богородичне. Там відновлювали газорозподільну станцію і газопровід: "Станція розподіляє газ на декілька населених пунктів. У трубах було десь 207 осколкових отворів".
Відновили й зруйнований газопровід трьохсотого діаметра, розповів Віктор Решетник. Він тягнувся через річку. Зі слів газозварювальника, там робили вставку.
Найбільше чоловіка вразило, що у селі Богородичне не лишилось жодного цілого будинку: "Ворожі війська зруйнували це красиве село, кожен будинок був розтрощений до фундаменту. Вразило й те, що такі міста, як Краматорськ, уночі майже порожні. Їдеш. Стоїть дев’ятиповерхівка. Там одне віконце горить. Людей майже немає".
Віктор Решетник їздив відновлювати й газопроводи у місто Часів Яр неподалік Бахмуту. Зі слів чоловіка, обстріли там тривають постійно.
Читайте також
- "Найбільш гнітюче враження справив Ізюм". Волонтер з Кропивницького розповів про поїздки на фронт.
- На Кіровоградщині російські військові пошкодили 11 закладів освіти.
- Замість газу – вода. У Кропивницькому через самовільні роботи 202 квартири лишились без газопостачання.
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб