У Новоукраїнській громаді Кіровоградської області перейменували чи відкорегували назви 106 вулиць та провулків. Про це Суспільному розповів голова громади Олександр Корінний. Обговорення нових назв тривало з 5 жовтня, перейменування одноголосно підтримали місцеві депутати, вносити зміни в документи жителям цих вулиць не потрібно.
Нові назви отримали 86 вулиць у Новоукраїнці, шість вулиць села Звірівка, п’ять – у селі Новоолександрівка, по дві – у селах Захарівка та Яблунівка, по одній – у селах Воронівка, Єгорівка, Кам’яний Міст, Улянівка та Фурманівка, сказав голова громади: "Не всі назви абсолютно нові, є відкореговані. Наприклад, вулиця Шевченка стала Тараса Шевченка, Винниченка стала Володимира Винниченка. Кожну назву обговорювали з жовтня, до формування переліку і пропозицій щодо перейменування запросили п’ятьох істориків, обробили стоси паперів та онлайн-звернення з пропозиціями від жителів громади, початковий перелік доповнювали і змінювали".
Вулицю Достоєвського у Звірівці перейменували на честь Сергія Сеника, а вулицю Миру у Фурманівці на честь Сергія Браниша, які загинули у березні 2022 року в боях з російським військовими. Вулицю Курчанова в Новоукраїнці, де розташований підрозділ служби з надзвичайних ситуацій перейменували на Героїв-рятувальників, вулицю Гагаріна – на Степана Бандери, вулицю Матросова – на Романа Шухевича, вулицю Демченка – на Героїв Крут.
"Вважаю, що ми повністю позбулись російсько-радянської спадщини", – сказав Олександр Корінний.
До 30 днів, за інформацією голови громади, триватиме внесення нових назв до єдиної електронної системи держпідприємством "Національні інформаційні системи". Жодних змін в документи жителям перейменованих вулиць та провулків вносити не треба, жодних витрат для людей перейменування не передбачає: "Ані в паспорт, ані в документи на будинок нові назви можна не вносити. Все це робитиметься автоматично, наприклад, при продажі нерухомості".
Не є обов’язковим і встановлення нових адресних табличок, сказав Олександр Корінний: "Ми вимагаємо лише зняти старі, бо це радянські маркери. За це штрафуватимемо. А встановлювати нові – справа кожного, бо власники будинків мають це робити власним коштом. Вимагати встановлення не будемо".
Читайте також
- На Кіровоградщині визначили 26 місць для купання на Водохреще.
- У Кропивницькому на усіх будинках перейменованої вулиці встановили адресні таблички.
- На будівлі кропивницької бібліотеки замість барельєфа Пушкіна розмістили стенд "Читай українське".
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб