Молились за здоров’я військових. У Кропивницькому вперше відзначили Водохреще за новоюліанським календарем

Молились за здоров’я військових. У Кропивницькому вперше відзначили Водохреще за новоюліанським календарем

Молились за здоров’я військових. У Кропивницькому вперше відзначили Водохреще за новоюліанським календарем
. Суспільне Кропивницький

За мир, здоров’я тих, хто на фронті захищає Україну та перебуває в російському полоні, молились під час літургії у Петропавлівській парафії Православної церкви України в Кропивницькому. Там вперше відзначили Водохреще за новоюліанським календарем – шостого, а не 19 січня. Суспільне побувало на богослужінні.

Настоятель парафії святих апостолів Петра і Павла Іван Шубин назвав цьогорічне святкування Водохреща "пілотним проєктом": "Ми поступово плануємо перейти на новий стиль, новоюліанський календар. Тому наша парафія ухвалила таке рішення, і ми, з благословення Владики і за погодженням митрополита Епіфанія, його втілюємо".

Молились за здоров’я військових. У Кропивницькому вперше відзначили Водохреще за новоюліанським календарем
Богослужіння. Суспільне Кропивницький

Біля храму настоятель парафії освятив воду та благословив парафіян.

Кропивничанка Валентина Толмачова сказала, що рада поверненню до "календаря батьків, бабусь" і підтримує перехід на новоюліанський календар: "Молюся про мир, про блакитне небо, про здоров’я наших воїнів. У мене в самої онук в Черкасах лежить у госпіталі".

Кропивничанка Людмила Статовська перевагу новоюліанського календаря вбачає у можливості святкувати Новий рік без посту: "У нас виходило так, що спочатку Новий рік, а потім Різдво Христове. Тепер ми повертаємося до того, як було колись. У мене зараз одні й ті самі молитви: за мир на нашій землі. Бо дуже важко дивитись на страждання наших людей".

Що відомо

  • Кропивницька парафія святих апостолів Петра і Павла Православної церкви України вирішила запровадити у богослужбове життя громади новоюліанський календар у листопаді 2022 року. Перехід на парафіяльних зборах підтримали 29 людей. За цим календарем церковні свята, крім пасхальних, зміщуються на 13 днів раніше і відповідають астрономічному. Різдво за цим календарем святкують 25 грудня, а не 7 січня.
  • На Кіровоградщині з понад 110 релігійних громад Православної церкви України рішення про повний перехід на новоюліанський календар ухвалили сім, вони і відзначили Водохреще 6 січня, сказав єпископ Кропивницький і Голованівський Православної церкви України Марк. На 2 грудня рішення про повний перехід ухвалили в одній парафії. З його слів, Священний Синод Православної церкви України рішення про перехід на новоюліанський календар ухвалюватиме у лютому: "Ми маємо розуміти, що є багато людей, які дуже рідко приходять до церкви. Зокрема, щось освячувати чи коли якісь знакові події відбуваються. Тому нам цікаво, як і вони сприймуть календарну реформу. Коли ми бачимо, що багато людей виступають за Різдво 25 грудня, більшість з них не завжди розуміють, що мова йде про весь календар. Парафії, які з благословення блаженнійшого Епіфанія, живуть за новим стилем, мають намір продемонструвати людям, що це є календарна реформа, мова йде про всі свята".
  • Зміна церковного календаря: як до цього ставляться жителі Кіровоградської області.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок