Медичний автобус, переобладнаний для евакуації поранених, присвятили парамедикині батальйону "Госпітальєри" з Кропивницького Наталії Фраушер. Сім років вона жила в Австрії, після повномасштабного російського вторгнення в Україну повернулась, щоб рятувати поранених на передовій. Реанімаційний автобус назвали позивним, який мала жінка.
Парамедики добровольчого батальйону "Госпітальєри" приїхали у Кропивницький вшанувати пам'ять загиблої 26 червня Наталії Фраушер. Автобус вони назвали її позивним – "Австрійка". Від початку російсько-української війни вона два роки служила на Донбасі. Потім жила в Австрії. В Україну повернулась після повномасштабного вторгнення РФ.
Командирка підрозділу Яна Зінкевич розповіла, що у Кропривницький приїхав екіпаж "Австрійки". Вони готуються до виїзду на передову: "Попередній автобус міг транспортувати 33 людини одночасно. Цей автобус здатен на те саме. Тут є шість лежачих місць, щоб перевозити найважчих пацієнтів, підключених до апаратів штучної вентиляції легень".
Зі слів командирки, екіпаж з Наталією Фраушер врятував півтори сотні поранених бійців.
Наталія Фраушер загинула в аварії 26 червня. 30 червня мала їхати у справах додому в Австрію, розповів її побратим Дмитро Сачко. Він був з нею в автобусі, який потрапив в аварію. Вони їхали на виклик: "На одній із трас стояла якась військова машина. Наш водій намагався максимально піти від зіткнення, але такої можливості не було. Був удар у правий бік. Мені одразу зламало плече – щось влетіло. Притомними лишились я і водій, витягали всіх по черзі. Було темно, хто траплявся, того і тягнули".
На автобусі, названому на честь загиблої, намалювали соняхи, бо під час смертельної аварії автобус злетів у полі із соняхами, сказав побратим.
Зі слів матері Наталії Фраушер Зоя Яцун, донька мала родину й роботу, але не могла стояти осторонь, коли хтось потребував допомоги: "23 лютого вона була у нас. І коли загули літаки, зрозуміла, що трапилось. Каже: "Нехай вони будуть прокляті, я їм цього не залишу". Я до останнього не знала, що вона в цьому батальйоні. Я дізналась, бо побачила в соцмережах її фотографію у формі".
Рідні, друзі та побратими Наталії зібрались у школі, де вона вчились. Заступниця директора гімназії Лариса Жарська показала парту, за якою сиділа Наталія: "З неї енергія била ключем. Вона скрізь брала участь. У книзі видачі документів про закінчення, тоді ще атестатів, у відповідному рядку – Яцун Наталія – самі п’ятірки".
Зі слів заступниці директора, у школі планують встановити пам’ятну дошку Наталії Фраушер.
Читайте також
- Розповідали про війну в Україні і традиції. Кропивницькі танцівники повернулись з туру Європою.
- "Ліван першим підтримав Україну, тішився, що я ліванець". Білал Амхаз з Кропивницького про українців, блекаути та мову.
- "Український народ має бути вільним". Етнічна росіянка з Кропивницького написала пісню про Україну.
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб