Вибух газу, затонула бронемашина, згоріла церква. Головні надзвичайні події на Кіровоградщині, не пов’язані з війною

Вибух газу, затонула бронемашина, згоріла церква. Головні надзвичайні події на Кіровоградщині, не пов’язані з війною

Вибух газу, затонула бронемашина, згоріла церква. Головні надзвичайні події на Кіровоградщині, не пов’язані з війною
. Колаж: Суспільне Кропивницький

Від початку повномасштабного російського вторгнення, 24 лютого 2022 року, війська РФ обстріляли території Кіровоградської області понад десяток разів, пошкоджень зазнали об’єкти інфраструктури, загинули люди. Та відбувались в регіоні й надзвичайні події, не пов’язані з війною. Суспільне нагадає головні з них.

Вибух у кропивницькій багатоповерхівці

2 лютого на другому поверсі дев’ятиповерхівки на вулиці Попова у Кропивницькому стався вибух, виникла пожежа. 28 рятувальників на семи машинах гасили її близько години.

Під час вибуху загинув чоловік, троє людей, серед яких двоє дітей, травмувалися.

Прокуратура відкрила кримінальне провадження за статтею "Порушення встановлених законом вимог пожежної безпеки, що призвело до загибелі людини". Відповідальність – від трьох до восьми років позбавлення волі.

Вибух газу, затонулий БТР та пожежа у церкві. Головні надзвичайні події року на Кіровоградщині, не пов’язані з війною
Фото: Суспільне Кропивницький

Причиною вибуху назвали вибух побутового газу. Розслідування причин тривало чотири місяці. За висновком Держпраці, є технічні обставини вибуху та організаційні його причини. Технічні обставини – неправильно демонтований шматок газопроводу. Організаційні – те, що мешканці будинку не простежили це, закривши ділянку стіною і стелею. Винуватців події має встановлювати поліція та інші органи влади.

Мешканцям будинку дозволили повертатись у свої квартири в середині жовтні. На середину липня у свої домівки не могли повернутись мешканці 38 квартир, 35 з яких – квартири в під’їзді, де стався вибух.

Вибух газу, затонулий БТР та пожежа у церкві. Головні надзвичайні події року на Кіровоградщині, не пов’язані з війною
Суспільне Кропивницький

За результатами архітектурної експертизи, нині будинок придатний для проживання. У будинку металевими конструкціями зміцнили опорні стіни та підлогу, замінили вікна, відремонтували під’їзди та квартири.

Затонула бронемашина

12 червня у селі Мартоноша Новомиргородської громади Новоукраїнського району затонула бронемашина. Загинули троє людей, серед яких – дитина.

Машина не перебуває на балансі жодного військового формування. Водія затримали. Розслідування вели за статтею "Порушення правил дорожнього руху".

Щоб витягти машину зі ставка водолазам знадобилось п'ять годин. Вона була на глибині п’ять метрів на відстані 80 метрів від берега. Витягували трактором. За словами військових, машина розрахована на чотирьох людей і непридатна для використання на фронті. Водій, син власника машини, Сергій Пістоль від коментарів відмовився.

Запобіжний захід 37-річному водію обрали у Ленінському районному суді Кропивницького 14 червня. Суддя ухвалив рішення тримати чоловіка під вартою протягом 60 днів без визначення розміру застави. Адвокат водія Олег Паіцика сказав, що машина затонула з невідомих причин і справу треба перекваліфікувати з "Порушення правил дорожнього на "Порушення правил техніки безпеки". Рішення щодо запобіжного заходу оскаржили.

7 липня у Ленінському районному суді Кропивницького розглянули клопотання прокурора про конфіскацію машини. Підозрюваний водій та його адвокат на засідання не прийшли. Суддя вирішив розглядати клопотання без них. За інформацією адвоката, його апеляцію щодо запобіжного заходу задовольнили, визначивши розмір застави.

12 серпня водію бронемашини змінили запобіжний захід: підозрюваному дали можливість внести заставу, він цією можливістю скористався.

В коментарі Суспільному в грудні Олег Паіцика сказав, що справу перекваліфікували та передали на розгляд по суті в Новомиргородський суд.

Згоріла церква середини ХІХ століття

11 грудня у селі Бірки Олександрівської громади Кропивницького району згоріла дерев’яна церква парафії Святителя Миколая Чудотворця Православної Церкви України. Пожежу гасили близько чотирьох годин. Ніхто не загинув і не травмувався.

Усі історичні й релігійні цінності вогонь спалив повністю, сказав староста села Бірки Михайло Сергієнко. Він вважає, що церкву підпалили. Речниця поліції області Віталіна Бевзенко сказала, що кримінальне провадження розпочали за статтею: "Умисне знищення або пошкодження майна". Настоятель церкви отець Петро сказав, що будівлю церкви планують відбудувати, поки ж богослужіння проводитимуть у будинку на території храму.

За словами старости села, на місці згорілої церкви, за гроші благодійників, побудують нову.

Ймовірною причиною пожежі храму у селі Бірки є занесення стороннього джерела опалювання. Що саме це означає, речниця ДСНС в регіоні Оксана Мачак не пояснила. Староста села Бірки Михайло Сергієнко сказав, що з версією рятувальників не погоджується.

Остаточну причину встановлять поліцейські.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

На початок