Артистка балету, психологиня і безробітна. У Кропивницькому жінки-переселенки вчаться новій професії

Артистка балету, психологиня і безробітна. У Кропивницькому жінки-переселенки вчаться новій професії

Артистка балету, психологиня і безробітна. У Кропивницькому жінки-переселенки вчаться новій професії
. Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому жінки-переселенки, які втратили роботу через війну, вчаться на масажисток. Після завершення навчання отримають обладнання для роботи. Про це Суспільному розповів організатор проєкту "Шлях адаптації" Лев Абрамов. Серед тих, кому довелось змінити професію – артистка балету, психологиня і безробітна.

У проєкті беруть участь п’ятеро жінок. Аби потрапити на навчання, вони писали мотиваційні листи. Було 35 заяв. Навчання фінансує німецьке товариство з міжнародного співробітництва за дорученням уряду Німеччини, сказав Лев Абрамов: "Загальний бюджет – близько мільйона 800 тисяч гривень. Розрахований проєкт на чотири місяці, орієнтований на внутрішньо переміщених осіб у Кіровоградській області".

Жінки отримають базові навички з усіх видів масажу, сказала експертка з масажної справи Наталія Мироненко: "Спочатку – демонстрація. Потім вони це все обговорюють, можливо, якісь питання будуть. Повторюють, відпрацьовують на моделях".

Учасниця проєкту, артистка балету з Харкова Катерина Браїловська з березня живе у Кропивницькому. Зі слів жінки, війна змусила змінити професію. На курси потрапила з другої спроби.

Переселенка з Херсонської області Ганна Ходаковська у Кропивницькому не знайшла роботу. Після навчання зможє розпочати власну справу: "Я практичний психолог і можу поєднувати ці дві справи".

Після закінчення навчання учасниці проєкту отримають обладнання для роботи: масажний стіл, олії та креми на суму десять тисяч гривень.

Читайте також

  • "Головне – мир, а все інше наживемо". Переселенці з Миколаївської області відкрили мініпекарню на Кіровоградщині.
  • У селі Новоукраїнського району для переселенців облаштували більше пів сотні будинків.
  • У громаді на Кіровоградщині до облаштування житла для переселенців залучили безробітних.
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок