"У Кропивницькому не зменшили фінансування закладів культури, але так не усюди", – міністр культури

"У Кропивницькому не зменшили фінансування закладів культури, але так не усюди", – міністр культури

"У Кропивницькому не зменшили фінансування закладів культури, але так не усюди", – міністр культури
. міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, Кропивницький 27 жовтня/фото Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому з початку російського вторгнення не зменшили фінансування закладів культури, але така ситуація не в усіх областях України. Про це під час брифінгу в обласній військовій адміністрації сказав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

За його словами, нині усі театри мають дотримуватися безпекових заходів. Це означає, що вони не можуть заповнювати весь зал глядачами. Через це зменшуються прибутки.

"Я радий, що у Кропивницькому не зменшили фінансування закладів культури, але, на жаль, так не в усіх регіонах. Тому нині дуже важливо знайти можливості підтримувати заклади культури через Український культурний фонд. Для цього ми шукаємо гроші та донорів".

Як на театри вплинула повномасштабна війна.

На тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей ситуації різні. Є театри, які виїхали, є й такі, що залишилися. Наразі переміщені колективи працюють в мирних містах України. Деякі змогли зорганізуватися для того, щоб мати постійні гастролі.

"Це надзвичайно важливо інформувати світову спільноту про українську культуру, до неї зараз є інтерес, – говорить міністр. – Але, на жаль, багато об’єктів, наприклад, театр у Маріуполі – зруйновано чи пошкоджено. Нині ми направили списки по Харківській, Донецькій, Запорізькій та Миколаївській областях, щоб отримати фінансування від ЮНЕСКО.Організація Об'єднаних Націй з питаннях освіти, науки і культури. Мова йде не тільки про театри, а й про усі заклади культури. Нам потрібно принаймні, зберегти ці будівлі взимку, тому ми просимо генератори. Дуже сподіваємось, що ця допомога надійде до нас найближчим часом".

Про перенесення пам’яток радянського і російського минулого

Зі слів Олександра Ткаченка, наступного тижня міністерство культури та інформаційної політики надасть роз’яснення щодо перенесення пам’яток, які пропагують радянську тоталітарну спадщину чи російські наративи. "Вони мають бути переміщені у деякі регіони "кущовим методом". Тобто в кількох областях варто організовувати парки пам’яток радянських тоталітарних речей. Такі місцева влада організувала у Шепетівці Сумської області".

Про сучасну роль театру в суспільстві.

Нині в Україні багато театрів змінюють свій репертуар, особливо – театри опери та балету, уже відбуваються прем’єри. "Мені повідомили, що в Кропивницькому відбулися дві прем’єри і готується третя. На мою думку, місія театру – підтримати своїх громадян. Тому що з одного боку, надзвичайно важлива емоційна розрядка, з іншого – це надихаючий інструмент для того, щоби люди могли пережити ці складні часи".

Про 140-річний ювілей театру корифеїв.

"140-річчя театру імені Марка Кропивницького свідчить про те, звідки походить українська театральна школа, – вважає міністр. – Український театр – це про нашу ідентичність, про наш спадок, про можливості говорити рідною мовою, оригінальними постановками. Дуже важливо, що це вперше відбувалося у Кропивницькому – і після цього стало відомо всьому світові".

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

На початок