Виплата аліментів на Кіровоградщині. Чи скасовували відрахування на час воєнного стану

Виплата аліментів на Кіровоградщині. Чи скасовували відрахування на час воєнного стану

Виплата аліментів на Кіровоградщині. Чи скасовували відрахування на час воєнного стану
. pexels.com

З початку року у Кіровоградській області виплатили майже 140 мільйонів гривень аліментів. Гроші отримали 10 тисяч 341 дитина. Це дані на 27 вересня цього року, розповіла Суспільному начальниця відділу організації та контролю за виконанням рішень в регіоні Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Юлія Секмедін. Суспільне розповість, як визначається сума аліментів та хто їх може отримати.

Відрахування аліментів із доходів матері чи батька не скасовували під час воєнного стану. За словами Юлії Секмедін, якщо гроші не перераховують добровільно, їх можна стягнути через суд. Аліменти витрачаються лише в інтересах дитини, яка теж має право ними розпоряджатися.

"Батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття, тобто до 18 років. Крім цього, надають допомогу до досягнення нею 23-річчя за умови, що дитина продовжує навчання або потребує матеріальної підримки у зв'яку з непрацездатністю".

При визначенні розміру аліментів суд враховує:

  • стан здоров’я та матеріальне становище дитини і платника аліментів;
  • наявність у платника інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків;
  • інші обставини.

Розмір аліментів повинен бути не меншим за 50% прожиткового мінімуму для відповідного віку. З 1 липня 2022 року розмір прожиткового мінімуму на дітей становить:

  • до 6 років — 2201 гривня;
  • від 6 до 18 років — 2744 гривні.

Остаточну суму визначає суд.

За наявності заборгованості зі сплати аліментів, яка перевищує суму платежів за чотири місяці, боржнику тимчасово забороняють виїжджати за межі України, керувати транспортом, користуватись зброєю.

За інформацію Юлії Секмедін, нині у Кіровоградській області мають заборгованість з виплати аліментів понад 19 тисяч людей.

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок