П'ять українських фільмів, які вийдуть у прокат восени й які варто подивитися. Поради кропивницького кінокритика

П'ять українських фільмів, які вийдуть у прокат восени й які варто подивитися. Поради кропивницького кінокритика

П'ять українських фільмів, які вийдуть у прокат восени й які варто подивитися. Поради кропивницького кінокритика
. Скрін з трейлеру до фільму "Снайпер. Білий ворон"

10 вересня відзначають День українського кіно. Суспільне разом із кропивницьким кінокритиком Дмитром Шульгою підібрали п'ять українських фільмів, які вийшли або вийдуть у прокат восени. І які варто подивитися усім.

"Снайпер. Білий ворон"

Статус: вже в прокаті. У кропивницькому кінотетрі можна подивитися до 14 вересня;

Режисер: Мар'ян Бушан;

Жанр: бойовик, військовий;

Сюжет. Стрічка розповідає про початок війни на Донбасі в 2014 році. Фільм заснований на реальній історії пацифіста Миколи, який вступив до лав добробату й став снайпером-добровольцем. Попри свої цінності та ідеали він бере до рук зброю, щоб захистити, помститися, відновити справедливість й знищити усе вороже.

У слогані фільму "Геть з моєї землі" – суть відчайдушної боротьби українців, яка залишається незмінною вже багато років: назавжди вигнати ворога зі свого дому.

"Я працюю на цвинтарі"

Статус: прем‘єра відбудеться 15 вересня;

Режисер: Олексій Тараненко;

Жанр: драмеді з елементами чорного гумору;

Сюжет. Саша займається встановленням пам’ятників на цвинтарі. Він сповнений цинізму та іронії. Навіть у спілкуванні із самотнім літнім чоловіком, який замовив пам’ятник самому собі, і бізнес-леді, яка щойно поховала сина.

Несподівано в життя Саші повертається його донька-підліток. Водночас герой втягується в боротьбу за владу на цвинтарі. У вихорі особистих трагедій і кримінальних зіткнень поступово стає зрозуміло, що у Саші важка психологічна травма через його минуле.

"Цей дощ ніколи не скінчиться"

Статус: прем‘єра відбудеться 29 вересня;

Режисерка: Аліна Горлова;

Жанр: докуменальне кіно.

Сюжет. Історія у фільмі розгортається довкола родини 20-річного Андрія Сулеймана. Разом із батьками головний герой тікає з Сирії. Проте війна наздоганяє головного героя і в Україні, де він стає волонтером Червоного Хреста. Після смерті батька, Андрій вирішує поховати його тіло на батьківщині.

"Клондайк"

Статус: прем‘єра відбудеться 3 листопада;

Режисерка: Марина Ер Горбач;

Жанр: драма;

Сюжет. Події фільму розгортаються у липні 2014 року на Донбасі. Молоде подружжя готується стати батьками. Попри постійні сварки, чоловік і брат дружини прагнуть одного — евакуювати вагітну жінку. Та вона відмовляється їхати навіть коли село захоплюють озброєні угруповання. Тим часом у небі над ними збивають цивільний літак.

"Максим Оса"

Статус: прем‘єра відбудеться з 13 жовтня;

Режисер: Мирослав Латик;

Жанр: історичний детектив;

Сюжет. У 1636 році польський король відправляє на Січ платню, аби запобігти заворушенням серед козаків. Але скарб загубився десь в українських землях. Козаку Максима Осі доведеться розгадувати багато місцевих секретів і розплутувати відьмацьке павутиння.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб.

На початок