Нагадує зниклого на війні батька. На Кіровоградщині харків'яни-переселенці лікують травмовану лелеку

Нагадує зниклого на війні батька. На Кіровоградщині харків'яни-переселенці лікують травмовану лелеку

Нагадує зниклого на війні батька. На Кіровоградщині харків'яни-переселенці лікують травмовану лелеку
. Суспільне Кропивницький

У селі Роздолля Кропивницького району Кіровоградської області родина переселенців з Харкова лікують і доглядають травмовану лелеку на прізвисько Льоля. Кажуть, що птах нагадує їм про зниклого на війні батька, якого вони чекають і вірять у його повернення.

На Кіровоградщину Дмитро Патрушев та Євгенія Канівець з донькою Ієрією переїхали після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Лелеку прихистили в середині серпня, годують рибою тричі на день. Коли знайшли її травмовану, думали, збила машина, розповів Дмитро Патрушев: "Вона лежала на краю поля. Це, буквально, два метра від дороги. На дорозі лежало пір’я".

У птаха була зламана нога, розповіла Ієрія Патрушева: "Крила в неї були розставлені і одна лапа стирчала назад. Мені вона дуже подобається, постійно хочеться її обійняти і погладити, але я цього не роблю".

Під час огляду в лікарні з’ясували, що в лелеки перелом зі зміщенням, потрібно вставляти шпицю в кістку, сказала Євгенія Канівець: "Сказали, що їй треба робити якийсь там інгаляційний наркоз, що у Кропивницькому немає такого наркозу для тварин, і що є гарний орнітолог у Дніпрі".

Операцію Льолі робили в Дніпрі. Коштувала вона п’ять тисяч гривень. Гроші дала родина і благодійники. За словами Євгенії Канівець, місяць лелеку лікуватимуть вдома, потому повезуть на огляд у ветеринарну клініку: "До весни вона може з нами залишитись".

Дмитро Патрушев сказав, що доглядатимуть за птахою, доки та знову не зможе літати: "Щоб вона повернулась у своє середовище. Це головне".

Нагадує зниклого на війні батька. На Кіровоградщині харків'яни-переселенці лікують і доглядають травмовану лелеку
Лелеці обробляють ногу після операції. Суспільне Кропивницький

Зі слів Євгенії Канівець, лелека нагадала їй зниклого безвісти батька чоловіка, який пішов захищати Україну. 19 червня отримали звістку з передової, що він зник: "У мами на телефоні з початку вторгнення є пісня "Біля тополі калина росте". Там така фраза: "І крилами лелеки повернуться живі". Знаєте, він наче лелека, він наче трішки не долетів додому, бо тут поруч ми її знайшли".

Мріють, що Льоля одужає і зможе повернутись на свободу, як і їхній батько, сказала Євгенія: "Надія не згасає. Вона є. Ми думаємо про нього (батька – ред.) і сподіваємось, що він живий".

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок