"Ці пів року тяжчі за попередні вісім років війни". Ксена зі Знам'янки – про службу в ЗСУ

"Ці пів року тяжчі за попередні вісім років війни". Ксена зі Знам'янки – про службу в ЗСУ

Марафон
"Ці пів року тяжчі за попередні вісім років війни". Ксена зі Знам'янки – про службу в ЗСУ
. Суспільне Кропивницький

У мирному житті – дизайнерка меблів, впродовж останніх восьми років – військова. Такий шлях обрала для себе жителька Знам’янки Кіровоградської області Марина Валицька. У 2014 вступила в добровольчий батальйон, через два роки підписала контракт у Збройних силах України. Розповіла Суспільному, чому виготовлення меблів поміняла на життя в окопах зі зброєю в руках.

Керівниця відділення штурмової роти батальйону "Донбас" Марина Валицька на псевдонім Ксена вісім років тому взяла до рук зброю. Говорить, в родині не було військових і якби не війна, таку професію не обрала б і собі. "Я була активісткою, події Майдану ще 2004 року, Помаранчева революція, 2013-2014 роки. Звичайно, коли Україна стала брати участь у бойових діях, я не змогла лишитись осторонь".

ксена
Марина Валицька – керівниця відділення штурмової роти батальйону "Донбас". фото Марини Валицької

Вперше потрапила на фронт у 2016, на Світлодарську Дугу. Була на різних бойових позиціях, переважно у Донецькій області. Там же була і 24 лютого, у день вторгнення Росії.

"Суттєве почалось з 26 лютого, мене з групою відправили на підсилення сусідньої бригади у Волноваху. От тоді я вже відчула, що таке обстріли з важкої артилерії. У Волновасі поступили бойові задачі: зупинення колон ворожої техніки і підсилення 53-ї бригади. Коли ми приїхали, сили вже були нерівні, ворог знищив нашу техніку. Ми виконали задачу – відхід залишку 53-ї бригади".

ксена
фото Марини Валицької

Під час виконання бойового завдання отримала поранення. Через осколки отримала перелом руки і пошкодження нерву.

Говорить, останні пів року тяжчі за попередні вісім років війни. А найтяжче – це смерть побратимів. "Там на фронті як: живеш поруч, їси – проводиш увесь свій час з людьми і в якийсь момент ти розумієш, що його вже не повернеш. До цього неможливо ні підготуватися, ні звикнути".

За прогнозами лікарів, одужання Марини може тривати до пів року. Після цього вона хоче повернутись на фронт продовжувати відвойовувати українську незалежність.

Читайте також

  • Сімейна традиція. Кропивничани щороку в День прапора вивішують стяг на даху будинку
  • Медики 121-ї бригади тероборони Кропивницького працюють у режимі підвищеної готовності
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок