Почалося цвітіння амброзії. Чи встигають у Кропивницькому боротись з бур'яном, який може спричинити алергію

Почалося цвітіння амброзії. Чи встигають у Кропивницькому боротись з бур'яном, який може спричинити алергію

Почалося цвітіння амброзії. Чи встигають у Кропивницькому боротись з бур'яном, який може спричинити алергію
. Суспільне Кропивницький

Косити амброзію – бур'ян, який може викликати алергічні реакції, треба до початку її цвітіння, розповіла Суспільному лікарка з Кропивницького Ірина Дзюбас. Хто має це робити?

Кропивничанин Андрій Фоменко хворіє на алергію. З його слів, на початку серпня, коли амброзія починає квітнути, щодня приймає ліки: "На десять днів, в середньому, витрачаю близько сотні гривень. Для того, щоб почуватися більш-менш. Це не знімає всіх симптомів, просто дозволяє тобі функціонувати – краще себе почувати, краще спати, трохи дихати".

Алергія знижує працездатність людини – розповіла лікарка-алерголог Ірина Дзюбас: "Сльозотеча, закладеність носу, чхання, дискомфорт в горлі, у деяких людей підвищується температура. Ускладнення – це бронхіальна астма, набряки Квінкехарактеризуються масивним набряком слизових оболонок, шкіри і підшкірної жирової клітковини.".

За словами лікарки, косити амброзію під час її цвітіння не можна. За потреби, слід одягати маску: "Зараз амброзію ще можна косити – у червні-липні. А коли вона вже розквітне і почне виділяти пилок, той, хто буде її косити, отримає дозу алергену".

Андрій Фоменко нині косить амброзію біля свого будинку, але вважає, що в місті її лишається рости багато: "Віддалені райони, такі як Лелеківка, Балка, щороку потерпають від великої кількості пилку".

За непокошену амброзію у Кропивницькому штрафують. Перевірки влаштовують інспектори з благоустрою.

Інспекторка Лариса Мироненко сказала, що амброзія зараз перебуває на початку фази цвітіння. За непокошені бур’яни містян штрафують на суму від 340 до 1360 гривень, підприємців – від 860 до 1700 гривень.

Приватні садиби власники мають обкошувати на відстані 20 метрів від межі. На узбіччях доріг, у парках та скверах косять працівники комунального підприємства "Благоустрій". Прибрати від бур’янів мають територію площею 100 гектарів, розповів інженер підприємства Віктор Івашина, тому робити це вчасно не встигають.

Читайте також

  • В Україні заборонили курити електронні цигарки та кальян у громадських місця. Які штрафи
  • "Це стає гарною традицією". У Новоархангельську на Кіровоградщині відбулося друге прибирання узбережжя річки
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок