Переселенка з міста Рубіжне Луганської області Юлія Сабаєва сплатила аванс за оренду квартири у Кропивницькому, та обіцяних послуг не дочекалась. Розповіла Суспільному, що житло їй не знайшли, гроші не повернули. Жінка написала заяву в поліцію.
Юлія Сабаєва переїхала в Кіровоградську область, рятуючись від обстрілів: "Я прожила в Рубіжному до 17 березня, займалсь потроху військовим волонтерством, мені хотілося там сидіти до останнього. 9 березня не стало електрики, води. Місто побите, весь час стріляють, мені хочеться на землю падати".
Жінка розповіла, що водій, який погодився вивезти їх в Дніпро, попросив 12 тисяч гривень за трьох пасажирів. З Дніпра родина приїхала в селище Олександрівка Кропивницького району. Жили у безкоштовному хостелі, шукали квартиру для тривалої оренди у Кропивницькому: "Я почала шукати житло. Мені перетелефонувала людина, голос чоловічий, розмовляв російською. Сказав, що може приїхати за нами, показати житло, тільки потрібна передоплата. Я відправила йому дві тисячі гривень завдатку. Вранці він мене знову набрав, сказав, що прийшов до нотаріуса оформлювати договір. Розмова на зразок, що я вам зараз віддам дві тисячі, але, може, ви відправите мені решту та ми зробимо договір і поїдемо за вами".
Додатковий аванс жінка на картку не відправила. З її слів, передоплату орендодавець не повернув. Потім перестав відповідати на дзвінки. Юлія написала заяву в поліцію: "Щоб зберегти сканкопії документів людини, з якою мала справу, я їх швидко відправляла подрузі. Згодом він видалив це у нашому листуванні, а в моєму листуванні з подругою це збереглося. Завдяки цьому я могла їх дати поліції".
Читайте також: На 30-60% дорожче ніж до вторгнення РФ. За скільки можна винайняти квартиру в Кропивницькому
Речниця поліції області Віталіна Бевзенко радить не перераховувати гроші наперед: "Не можна переказувати гроші людям, яких ніколи не бачили, не складали письмовий договір про винайняте житло. Якщо люди переїздять з іншого регіону і хочуть завчасно винайняти квартиру, це краще зробити через перевіреного рієлтора. Необхідно звернутися в центр допомоги переселенцям".
Шахрая поліція шукає. Шахрайство карається обмеженням волі до п'яти років або позбавленням волі на строк до трьох років. Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою, карається позбавленням волі на строк від п'яти до 12 років з конфіскацією майна.
Житло, у якому живе нині, Юлія Сабаєва знайшла через рієлторську агенцію.
Читайте також
- Центр реєстрації переселенців у Кропивницькому змінив свою адресу
- У Кропивницькому та Олександрії змінили дати прийому заяв на компенсацію за прихисток переселенців
- Переселенці та військовослужбовці можуть отримати безкоштовну правову допомогу в Кропивницькому
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб